Si të krijoni videot më të mira për blerje në YouTube?

Si të krijoni videot më të mira për blerje në YouTube?

YouTube është një fenomen i madh në epokën e sotme ku marketingu dixhital dhe i mediave sociale po çon shumë në fushën e marketingut të markës. Platforma e videos në pronësi të Google ka mbi 2 miliard përdorues aktivë mujorë në të gjithë botën - diçka që e tejkalon atë të Facebook. 79 përqind e përdoruesve globalë të internetit kanë një llogari në YouTube dhe 78.8 përqind e tregtarëve e trajtojnë platformën si një medium efektiv për marketing në video. Këto numra tregojnë qartë ngritjen e YouTube-motorit të dytë më të madh të kërkimit pas Google-dhe se si po bëhet platforma kryesore për tregtarët e videove.

Kur bëhet fjalë për marketingun e videove në YouTube, ekziston një lloj i veçantë i videos që po tërheq tërheqjen në vitet e fundit - video të blera. Pjesa e mirë për këto video është se ato theksojnë markën tuaj në një klip. Mund të jetë një video produkti, video mësimore ose një video demo. Mënyra më efektive për të marrë më të mirën nga këto video është t'i bëni ato të blershme. Këto video janë një pjesë e formatit të drejtpërdrejtë të reklamës së YouTube, e cila kërkon të shndërrojë përdoruesit e YouTube në blerës të vërtetë.

Videot e blerura e bëjnë YouTube mënyrën më fleksibël sesa shihet, veçanërisht për markat e drejtpërdrejta për konsumatorët. YouTube prezanton këtë format reklame duke ndjekur rritjen e kërkesës së markave për rezultate më të mira biznesi nga reklamat e tyre. Për të korrur maksimumin e ROI nga këto video, duhet të siguroheni që ato kanë ndikim. Këtu janë disa këshilla për të krijuar këto video:

Njihni audiencën tuaj

Ashtu si krijimi i çdo përmbajtje video, dalja me video efektive për blerje kërkon që ju të kuptoni qartë audiencën tuaj të synuar. Kush janë ata? Ku ndodhen ato? Çfarë po kërkojnë ata? Ju duhet t'u përgjigjeni paraprakisht këtyre pyetjeve për të dalë me një ide unike për reklamën tuaj të blerjeve. Kur të jeni të armatosur me këtë njohuri, do të jeni më të aftë të segmentoni dhe të synoni tregun tuaj. Në varësi të audiencës suaj të synuar, do të duhet të shkruani videon tuaj në një mënyrë që jo vetëm të shfaqë ofertën tuaj pozitivisht dhe informuese, por gjithashtu të ngulisë markën tuaj në mendjen e tyre. Kjo, nga ana tjetër, do t'ju ndihmojë të drejtoni cilësinë e çon në biznesin tuaj përmes përmbajtjes tuaj video dhe të rrisë shanset tuaja për të mbyllur një marrëveshje.

Përdorni një platformë të krijimit të videos

Krijimi i videove më të mira të YouTube për blerje do të kërkojë që ju të jeni shumë profesional. Për më tepër, nuk është një copë tortë sepse kërkon disa investime në pajisje, kamera dhe mjete të tjera të videografisë. Kjo është ajo ku ju duhet një platformë e krijimit të videos - diçka që është e disponueshme në internet. Përdorimi i një mjeti të tillë ju bën më të lehtë për të përfituar nga formati i reklamës; ai mund të eksportojë skedarin tuaj të videos, ta ngarkojë atë në YouTube dhe madje të gjurmojë performancën e tij. Një mjet i tillë ju kursen përpjekjen për të shkarkuar dhe ngarkuar vetë videoklipin tuaj MP4. Për të mos harruar, ju mund të përdorni shënimet e YouTube, të cilat ju lejojnë të shtoni një URL në videon tuaj dhe të krijoni butona ndërveprues.

Përdorni sistemin e shënimeve të bazuara në karta

Së fundmi, nuk ka mungesë mënyrash në të cilat mund të përdorni formatin e reklamave të blerjeve të YouTube. Siç u përmend në pikën e mëparshme, ju përdorni sistemin e shënimeve të YouTube për të shtuar bashkëngjitje të blera në përmbajtjen tuaj të videos. Por YouTube gjithashtu ka diçka që quhet një sistem shënimesh i bazuar në karta, i cili është i disponueshëm për të gjithë reklamuesit përmes Google Adwords. Ofron një menu kur shkoni te YouTube video player që përmban një gamë të gjerë të kartave interaktive të klikueshme. Ky sistem është plotësisht i dobishëm nëse dëshironi të vendosni URL-në tuaj në video pa qenë promovuese e qartë. Për më tepër, shikuesit ose mund të vendosin të mbajnë menunë me videon ose ta bëjnë atë të zhduket duke klikuar në ikonën e vogël në pjesën e sipërme të djathtë të videos.

Bottom line

Videot me blerje janë një tipar i shkëlqyeshëm që YouTube ka prezantuar për lehtësinë dhe komoditetin e sotëm të tregtarëve të videove. Duke përdorur këto video, ju mund të theksoni disa nga ofertat tuaja më mirë se kurrë dhe të korrni kthimin sasior nga investimi juaj. Ata mund të prekin akordin e duhur me audiencën tuaj, të forcojnë angazhimin tuaj dhe të nxisin shitjet tuaja.

Si të krijoni videot më të mira për blerje në YouTube? nga Shkrimtarët YTpals,

Gjithashtu në YTpals

Hake për t'i bërë videot tuaja në YouTube të bëhen virale

Hake për t'i bërë videot tuaja në YouTube të bëhen virale

Kur bëhet fjalë për platformat e transmetimit të videove, në këtë moment nuk ka asnjë më të madhe se YouTube. Platforma ka lejuar krijuesit inovativë të përmbajtjes të mbajnë veten duke bërë atë që duan, dhe është e sigurt…

0 Comments
Këtu janë mjetet për t'ju ndihmuar të optimizoni marketingun tuaj në YouTube

Këtu janë mjetet për t'ju ndihmuar të optimizoni marketingun tuaj në YouTube

YouTube është bërë një behemoth kur është fjala për përmbajtjen e videos. Me miliarda njerëz në platformë, u jep njerëzve mundësinë për një shikueshmëri në mbarë botën dhe të kenë një prani ndërkombëtare. Me kompani të mëdha…

0 Comments
Këshilla për të bërë dhurata fantastike në YouTube për të tërhequr një audiencë besnike

Këshilla për të bërë dhurata fantastike në YouTube për të tërhequr një audiencë besnike

Në kohët e sotme, tërheqja e një auditori besnik në YouTube dhe mbajtja e tij kërkon shumë përpjekje. Edhe pasi të keni vendosur gjithçka që keni, mund t'ju duhet të prisni një kohë të gjatë për pajtimtarin tuaj…

0 Comments
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 180
$ 300
$ 450
$ 550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X
Dikush në blerë
më parë