Kamerat më të mira për krijuesit e rinj të YouTube

Kamerat më të mira për krijuesit e rinj të YouTube

Krijuesit e përmbajtjes në YouTube luftojnë me një mori krijuesish të tjerë për të tërhequr vëmendjen e shikuesve. Mund të jetë e vështirë të grumbullosh aksione falas në YouTube dhe komente falas në YouTube. Si krijues, ju duhet të rritni lojën tuaj nëse dëshironi të gjeneroni abonentë falas në YouTube në mënyrë organike.

Por, krijuesit e rinj zakonisht kanë kufizime buxhetore dhe nuk mund të investojnë në videokamerat më të mira, pra opsionet më të shtrenjta. Telefonat inteligjentë sot kanë kamera të pajisura mirë që i shërbejnë qëllimit. Megjithatë, nëse doni të bëni një përshtypje më të mirë përmes një videoje me cilësi të lartë në YouTube, përmirësimi nga kamera e telefonit tuaj në një kamerë buxhetore është një propozim i mirë.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Kamerat me një buxhet

Ndërsa përmbajtja është mbret, investimi në pajisje të lira, duke përfshirë kamerat dhe mikrofonat, mund të ndihmojë në rritjen e Pëlqimet në YouTube dhe abonentë. Vlerat e larta të prodhimit tërheqin shikuesit dhe rrisin angazhimin në YouTube. Këtu është një listë e kuruar e kamerave të përballueshme me nën 1000 dollarë që janë më të përshtatshmet për krijuesit e përmbajtjes në nivel fillestar.

Canon EOS Rebel T7i dhe T8i

Me Canon T3i që tani po datohet, Canon T7i dhe T8i janë shfaqur si kamera të lira dhe një element kryesor në komunitetin në rritje të YouTube. Këto kamera janë të lehta me një LCD që rrokulliset që është plotësisht i artikuluar dhe i ndjeshëm ndaj prekjes. Të dy kamerat kanë një veçori hot shoe për të montuar një mikrofon me armë gjahu. Një veçori tjetër tërheqëse është Fokusi automatik i dyfishtë piksel, i cili i bën këto kamera një marrëveshje vjedhjeje. T8i është një version kompakt dhe i përmirësuar, me rezolucion video 4K dhe jetëgjatësi më të mirë të baterisë. Këto kamera nuk ofrojnë stabilizim imazhi.

SonyZV-1

Një aparat fotografik kompakt dhe i hijshëm i krijuar posaçërisht për regjistrim në video dhe shkrepje në lëvizje, kjo aparat fotografik përmban shumë funksionalitete të një kamere të nivelit të lartë pa pasqyrë. Sony ZV-1 ofron një autofokus hibrid të shpejtë, regjistrim video 4K, ekran me prekje me rrokullisje, një stabilizim mjaft të mirë imazhi dhe mikrofon me tre kapsula. Sony ZV-1 ofron gjithashtu veçorinë "Vitrinë e produkteve" për YouTubers.

Fujifilm X-S10

Një kamerë pa pasqyrë me një sensor APS-C, Fujifilm X-S10 regjistron video në 4K me 30 fps dhe në 1080p me 240 fps, gjë që ju lejon të ngadalësoni pamjet në tabelën e redaktimit. X-S10 ofron stabilizim të patëmetë të imazhit në trup (IBIS) dhe një LCD plotësisht të artikuluar. Një aparat fotografik i gjithanshëm dhe kompakt, X-S10 ofron një shikues dhe mikrofon të jashtëm, si dhe fole kufjesh.

Sony ZV-E10

Ideale për videot në shtëpi në YouTube dhe transmetimin e drejtpërdrejtë, Sony ZV-E10 është një aparat fotografik pa pasqyrë i përballueshëm që ofron fokusim automatik të shkëlqyeshëm dhe lente të këmbyeshme. Megjithëse vjen me kufizime të caktuara, të tilla si shtrembërimi i grilave rrotulluese, ai ka lente të këmbyeshme, veçorinë "Product Showcase" dhe rezolucion video 4K.

Panasonic Lumix G100

Një kamerë e gjithanshme për vlogerët dhe krijuesit e përmbajtjeve në YouTube, ajo ofron regjistrim në 4K dhe 1080p. Panasonic G100 kompakt ka një mikrofon të integruar, si dhe funksionin e këpucëve të nxehtë, lente të ndërrueshme, një sensor mjaft të madh dhe një lente me kënd të gjerë. Karakteristika të tjera përfshijnë një shikues dhe një konfigurim të mikrofonit të trefishtë që ofron anulim efektiv të zhurmës.

Canon PowerShot G7X Mark III

Një kamerë me madhësi xhepi që regjistron në 4K dhe 1080p me shpejtësi super të shpejta, G7 X Mark III ju lejon të ngadalësoni pamjet, nëse kërkohet, gjatë fazës pas prodhimit. Xhiroskopi i integruar siguron stabilizim gjatë regjistrimit. G7 X Mark III ofron veçorinë shtesë të transmetimit të drejtpërdrejtë me valë në YouTube. Karakteristika të tjera përfshijnë një sensor të madh, një ekran me prekje të anuar, stabilizim mbresëlënës të imazhit dhe fokusim automatik me zbulimin e kontrastit.

GoPro Hero 9 dhe 10

Me një procesor të fuqishëm GP2 dhe një ndërfaqe të shkëlqyeshme të ekranit me prekje, GoPro Hero 10 i fortë është përsëritja më e fundit në treg. GoPro 10 ofron një regjistrim video të përmirësuar 5K dhe stabilizim më të mirë të imazhit me nivelim të integruar të horizontit. Versioni më i ri mundëson transmetimin e videove 1080p me Hypersmooth 4.0. GoPro 9 është gjithashtu një kamerë veprimi shumë e aftë, me regjistrim 5K, stabilizim mbresëlënës të imazhit, një slot mod dhe një ekran të përparmë.

Karakteristikat për t'u kujdesur

Megjithëse specifikimet e kërkuara të kamerës ndryshojnë sipas përmbajtjes, veçoritë e mëposhtme të kamerës janë të dëshirueshme:

 • një ekran i rrokullisur i artikuluar
 • stabilizimi i integruar i imazhit
 • autofokus i mirë
 • një këpucë të nxehtë dhe fole të jashtme për mikrofon dhe kufje
 • Opsionet e transmetimit të drejtpërdrejtë në YouTube

Nëse nuk jeni ende të sigurt se cilën kamerë të zgjidhni dhe si ta rritni kanalin tuaj, YTpals mund të jenë udhëzuesi juaj.

Çfarë tjetër mund të bëni për t'i dhënë një shtysë kanalit tuaj?

Në YTPals, ne kemi ekspertizën për t'ju edukuar dhe për të ndihmuar në rritjen e angazhimit tuaj në YouTube. Për të mbingarkuar më tej kanalin tuaj, mundeni gjithashtu blini pajtimtarët në YouTube ose blini aksione në YouTube. Këto do t'i japin audiencës suaj të sapoformuar shtysën që i nevojitet për të ndarë dhe për të pëlqyer përmbajtjen tuaj, si dhe do të abonohen në kanalin tuaj. Njëkohësisht, nëse blini pëlqime në YouTube ose blini komente në YouTube, e shtyn videon tuaj lart në algoritmin YouTube, duke ju lejuar të gjendeni nga një treg i ri shikuesish. Më në fund, kur blini Orët e shikimit në YouTube, mund t'i afroheni më shumë vendosjes së reklamave në kanalin tuaj dhe fitimit të parave prej tij. Nëpërmjet YTPals, ju gjithashtu mund të merrni abonentë falas në YouTube.

Kamerat më të mira për krijuesit e rinj të YouTube nga Shkrimtarët YTpals,

Gjithashtu në YTpals

Si të krijoni video reagimi për YouTube tuaj?

Si të krijoni video reagimi për YouTube tuaj?

YouTube është një nga platformat më të mëdha të transmetimit të videove në botë dhe tani krenohet me mbi 2 miliardë përdorues. Kjo do të thotë që 1/3 e botës regjistrohet në platformë çdo muaj për të parë vetëm…

0 Comments
Pse Marketerët Duhet të Konsiderojnë Bërjen e Videove Unboxing në YouTube

Pse Marketerët Duhet të Konsiderojnë Të Bëni Video Unboxing në YouTube?

Kur u lansua në 2005, YouTube ishte vetëm një platformë video. Por sot, pas 15 vjetësh, platforma është platforma kryesore e marketingut video. Ka mbi 2 milion përdorues dhe është shtëpia e

0 Comments

3 mënyra për të ndërtuar listën e pajtimtarëve të Kanalit tuaj në YouTube - Udhëzuesi ynë

Nga të gjithë përdoruesit e ndryshëm që mund të shikojnë kanalin tuaj, pajtimtarët që keni janë pjesa më e rëndësishme e YouTube që angazhohet më shumë me përmbajtjen tuaj. Aq e thjeshtë sa kjo

0 Comments
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 180
$ 300
$ 450
$ 550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X
Dikush në blerë
më parë