Këshilla për t'u bërë një Guru i bukurisë në YouTube

Këshilla për t'u bërë një Guru i bukurisë në YouTube

Që kur u lançua YouTube, vlogimi i bukurisë ka marrë hov. Dhe nga sa sugjeron tendenca, do të vazhdojë të rritet në të ardhmen. Ka shumë dashamirës të grimit që shikojnë kanalet e mësuesve të bukurisë për të mësuar truket e reja që i ndihmojnë ata të qëndrojnë në krye të lojës së tyre të grimit.

Nëse jeni të interesuar për grimin dhe keni menduar të krijoni kanalin tuaj të grimit në YouTube, ky artikull mund t'ju ndihmojë. Lexoni për të mësuar disa këshilla që mund t'ju ndihmojnë të bëheni një nga ndikuesit më të mirë të bukurisë në YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Përforconi personalitetin tuaj

Një personalitet i qetë mund të funksionojë mirë brenda një grupi të vogël, por nuk do të përkthehet mirë në kamera. Ju duhet të bëheni një version më i madh i personalitetit tuaj të vërtetë. Ju duhet të jeni më të sigurt, energjik dhe llafazan se sa jeni në të vërtetë. Nëse keni takuar ndonjëherë një YouTube në jetën reale, mund të keni menduar se ata janë një version i qetë i personalitetit të tyre në YouTube.

Investoj

Nëse doni të bëni një kanal bukurie, duhet të investoni në furnizime si dhe në prodhim.

Për të bërë videot do t'ju nevojiten produktet e bukurisë. Kjo përfshin produktet e bukurisë që përdorni zakonisht, si dhe ato që dëshironi të rishikoni. Ju duhet të merrni furça me cilësi të lartë pasi do t'i përdorni gjatë gjithë kohës.

Përveç kësaj, do t'ju nevojiten edhe pajisje për të xhiruar dhe modifikuar videon. Kjo përfshin një aparat fotografik, mikrofon, softuer për redaktimin e videove, ndriçim dhe elementë të tjerë për të konfiguruar mjedisin. Meqenëse sapo po filloni, nuk keni pse të blini artikullin më të shtrenjtë. Thjesht duhet të vendosni paratë tuaja në produktet e duhura, veçanërisht në softuerin e redaktimit.

Redaktoni videot tuaja

Jo çdo gjë që shkrep do ia vlen të ngarkosh. Ju duhet t'i modifikoni videot tuaja në një mënyrë që t'i mbajë ato interesante dhe tërheqëse. Ju duhet të filloni duke përdorur një program për modifikimin e videove. Fatmirësisht, nuk ka mungesë të opsioneve të disponueshme në internet. Ju ose mund të zgjidhni softuer falas ose të investoni në një të paguar. Përpara se të filloni të importoni pamjet tuaja, njihuni me softuerin dhe më pas filloni të redaktoni.

Nëse jeni fillestar, mund të tundoheni të përdorni disa stile redaktimi. Mund të çojë në një video të pashikueshme dhe të çrregullt. Mbajini gjërat të thjeshta. Për sa kohë që video dhe audio juaj janë të kënaqshme, do të jeni mirë. Për mësimet e grimit, shtoni një pamje nga afër të grimit të përfunduar. Kjo afërsi duhet të përfshijë shkrepje nga kënde të ndryshme në ndriçim të mirë. Ju gjithashtu mund të përfshini një pamje nga afër të çdo produkti që keni përdorur.

Promovoni videon tuaj

Ju duhet të promovoni videot tuaja edhe në platforma të tjera të mediave sociale. Ka shumë guru të modës në YouTube, por më të suksesshmit janë ata që përhapin përmbajtjen e tyre përmes kanaleve të shumta të mediave sociale. Përveç promovimit të përmbajtjes suaj, ju gjithashtu mund t'i mbani shikuesit tuaj të përditësuar për jetën tuaj të përditshme. Ju gjithashtu mund t'i informoni ata se një video e re është ngarkuar dhe ata duhet ta shikojnë atë menjëherë. Kjo do t'i bëjë fansat tuaj të investojnë më shumë tek ju.

Plani përpara

Ju duhet të keni një plan mujor për prodhimin e përmbajtjes suaj. Në çdo kohë, duhet të keni të paktën dy video gati për ngarkim. Në rast urgjence, mund t'i mbani shikuesit të emocionuar për videon tuaj të radhës. Gjithashtu, shikoni reagimet që po ju japin shikuesit tuaj. Ndërveproni me ta për të mësuar se si mund t'i përmirësoni videot tuaja.

Pra, këto janë disa mënyra që mund t'ju ndihmojnë të bëheni një guru i suksesshëm bukurie në YouTube. Në fillim, mund të keni disa probleme për të rritur shtrirjen tuaj në YouTube. YTpals mund t'ju ndihmojnë me këtë. Nëpërmjet shërbimeve të tyre, ju mund të merrni falas Abonentë në YouTube, pëlqime falas në YouTube, komente falas në YouTube dhe më shumë.

Në varësi të nevojave tuaja, ju gjithashtu mund blini pajtimtarët në YouTube përmes shërbimit të tyre premium. Kjo do të heqë një peshë nga supet tuaja, duke ju lejuar të përqendroheni në krijimin e përmbajtjes tuaj.

Këshilla për t'u bërë një Guru i bukurisë në YouTube nga Shkrimtarët YTpals,

Gjithashtu në YTpals

app eksitues në një telefon

3 mënyra për të rritur pajtimtarët dhe shikimet e YouTube duke përdorur Twitter - Çfarë të dini

Me më shumë se 321 milion përdorues aktivë në vetë platformën, Twitter është rritur në një numër befasues vetëm gjatë viteve të fundit. Ndërsa çdo cicërimë mund të kufizohet vetëm në 280 karaktere më së shumti,

0 Comments
Këshilla për të bërë dhurata fantastike në YouTube për të tërhequr një audiencë besnike

Këshilla për të bërë dhurata fantastike në YouTube për të tërhequr një audiencë besnike

Në kohët e sotme, tërheqja e një auditori besnik në YouTube dhe mbajtja e tij kërkon shumë përpjekje. Edhe pasi të keni vendosur gjithçka që keni, mund t'ju duhet të prisni një kohë të gjatë për pajtimtarin tuaj…

0 Comments

Pse Thumbnailt e YouTube janë thelbësore për marrjen e pajtimtarëve - tofarë duhet të dini

Mund të mos duken si në fillim, por pajtimtarët janë forca jetësore e YouTube. Ato lejojnë që platforma të lulëzojë dhe të bëjnë të mundur që të shihet puna e krijuesve të përmbajtjes. Kjo, nga ana tjetër, bën

0 Comments
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 180
$ 300
$ 450
$ 550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X
Dikush në blerë
më parë