Gjithçka që duhet të dini për fillimin e një kanali Vlogging

Blogu Yt 27

YouTube është ndër platformat më të mëdha sociale në botë. Një miliardë orë përmbajtje transmetohen në YouTube çdo ditë. Nëse keni planifikuar të hapni kanalin tuaj vlog në YouTube, tani është koha e përsosur. Në këtë postim, do të mësoni gjithçka që ju nevojitet për të hapur kanalin tuaj vlog.

Shërbimi i Vlerësimit të Kanaleve në Youtube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Zhvilloni kamaren tuaj

Nëse nuk jeni tashmë i famshëm, do të jetë e vështirë të pengoni një audiencë. Ajo që ju nevojitet është një temë për të cilën njerëzit janë të interesuar. Për këtë, mund të filloni duke kuptuar se në çfarë specializoni dhe nëse ka apo jo një audiencë për të. Disa nga më të zakonshmet Subjektet që mund të mbledhin një audiencë të interesuar janë gatimi, lojërat, grimi, përmirësimi i shtëpisë dhe fitnesi. Megjithatë, aspekti më i rëndësishëm i këtij hapi është gjetja e diçkaje për të cilën jeni të pasionuar. Nëse jeni duke bërë përmbajtje për diçka që ju intereson vërtet, ajo do të vijë përmes punës suaj dhe do ta mbajë audiencën tuaj të emocionuar dhe të angazhuar.

Harto tema

Pasi të keni kuptuar vendndodhjen tuaj, duhet të filloni të punoni në hartimin e temave të përmbajtjes së videos. Ju mund të përcaktoni kova të përmbajtjes për ta bërë më të lehtë të gjithë procesin. Çdo kovë duhet të jetë një temë nga e cila mund të nxirrni ide. Ju mund t'i alternoni këto tema për të prodhuar forma të ndryshme të përmbajtjes dhe për të mbajtur audiencën tuaj të interesuar. Për shembull, nëse keni një kanal bukurie, mund të keni tema të përmbajtjes video si mësime, tërheqje, sfida, dështime, të preferuara dhe më shumë.

Merrni pajisje të mira

Ju nuk keni nevojë për një nivel të lartë aparat fotografik me vlerë mijëra dollarë për të xhiruar një video me cilësi të lartë. Ka disa YouTubers që kanë pajisje profesionale, por më shpesh ata nuk e kanë filluar në këtë mënyrë. Në varësi të buxhetit tuaj, ju keni një ton opsionesh të përballueshme. Në fakt, ka shumë telefona inteligjentë të aftë për të krijuar video të shkëlqyera. Disa prej tyre madje mund të xhirojnë video me cilësi 4k. Nëse keni para, mund të blini një DSLR. Do të ishte më mirë të blini një me ekran të kthyeshëm që mund të përdoret si monitor. Gjëja e rëndësishme që duhet mbajtur mend është se nuk keni nevojë të shpenzoni mijëra dollarë për të marrë video me rezolucion të lartë.

Përveç kamerës, do t'ju nevojiten edhe disa pajisje të mira për regjistrimin e tingujve. Askush nuk dëshiron të shohë video ku tingujt mbivendosen me tingujt e erës që gjëmojnë jashtë. Ata gjithashtu nuk duan të shikojnë një video ku duhet të rrisin volumin deri në fund për t'ju dëgjuar të flisni. Ajo që ju nevojitet është një mikrofon i thjeshtë që është i lidhur me kamerën tuaj. Nëse planifikoni të xhironi jashtë, duhet të merrni edhe disa xhama. Mos harroni edhe për aksesorët e tjerë, duke përfshirë trekëmbëshat, shkopinjtë për selfie dhe dritat.

Së fundmi, mos harroni të investoni në cilësi editing software në mënyrë që të mund të modifikoni videot tuaja.

Krijo një skicë

Pasi të keni vendosur gjithçka, duhet të krijoni një skicë. Në varësi të nevojave tuaja, kjo mund të jetë e thjeshtë ose komplekse. Pjesa më e mirë e blogjeve në YouTube është se nuk ju nevojitet një skenar i plotë. Në fakt, leximi nga një skenar e bën videon të duket monotone dhe joautentike. Ju mund të krijoni një skicë të asaj që dëshironi të flisni. Shkruani në letër për t'ju ndihmuar të qëndroni në rrugën e duhur. Planifikoni videon përpara. Edhe pse mund ta modifikoni videon më vonë, duhet të jeni të përgatitur, përndryshe nuk do të keni përmbajtje cilësore.

Pra, këtu është gjithçka që ju nevojitet për të hapur kanalin tuaj vlog në YouTube. Mos u shqetësoni për gabimet - do të mësoni ndërsa vazhdoni të bëni më shumë video. Dhe, më e rëndësishmja, jini gjithmonë vetvetja juaj e vërtetë, autentike. Nëse dëshironi ndihmë për të arritur një audiencë më të gjerë, mund të zgjidhni shërbimet e ofruara nga YTpals. Nëpërmjet këtij mjeti, nuk do të duhet të shqetësoheni për rritjen e numrit të abonentëve në kanalin tuaj në YouTube; në vend të kësaj, ju do të jeni në gjendje të përqendroheni në krijimin e videove tuaja. YTpals mund të përdoren për të marrë abonentë falas në YouTube, pëlqime falas në YouTube dhe madje blini shikime në YouTube dhe blini orët e shikimit në YouTube.

Gjithçka që duhet të dini për fillimin e një kanali Vlogging nga Shkrimtarët YTpals,

Gjithashtu në YTpals

Pse filmat dokumentarë në Youtube janë një mani kaq e madhe këto ditë?

Pse Dokumentaret në YouTube janë një mani kaq e madhe këto ditë?

YouTube është shtëpia e zhanreve të ndryshme të videove. Ndërsa videot e shkurtra dhe të qarta po bëhen shpejt normë, ekziston një vend tjetër që po rritet jashtëzakonisht. Ne po flasim për dokumentarët e YouTube këtu. Një dokumentar është…

0 Comments
Llojet e fitimit të parave në Youtube

Llojet e fitimit të parave nga YouTube

YouTube është rritur në një platformë gjithnjë e më të besueshme për markat për të investuar si pjesë e përpjekjeve të tyre të marketingut. Grupmosha të ndryshme mund të kenë qasje në video nga kanali yt në YouTube dhe ka disa mënyra

0 Comments
Një udhëzues i mprehtë dhe konciz për dizajnimin e fotografive në Youtube

Një udhëzues i qartë dhe konciz për të hartuar miniaturat e YouTube

Pasi llogaria juaj në YouTube të verifikohet me sukses, do të keni lirinë për të shtuar miniatura të personalizuara në të gjitha videot tuaja. Miniaturat janë gjërat e para që përdoruesit e YouTube shohin kur kërkojnë për video që dëshirojnë të to

0 Comments
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 60
$ 180
$ 300
$ 450
$ 700

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X
Dikush në blerë
më parë