Blej abonentë në YouTube

Dorëzimi i garantuar 100%

Cilat janë përfitimet e blerjes së pajtimtarëve në YouTube?

 • ✅ *Kërkon një video 3+ minuta të postuar në kanalin tuaj
 • ✅ Inkurajon të tjerët të pajtohen në kanalin tuaj
 • ✅ Pajtimtarët do të rrinë dhe nuk do të hiqen
 • ✅ Dorëzim i sigurt dhe i garantuar
 • ✅ Rezultatet fillojnë brenda orarit 24-72
 • ✅ Merrni kudo nga pajtimtarët 10-100 në ditë
 • ✅ Ne gjithmonë dorëzojmë më shumë nga sa kishit porositur!
Cilat janë përfitimet e blerjes së pajtimtarëve në YouTube?

Arsyet kryesore pse duhet të konsideroni blerjen e pajtimtarëve në YouTube

Po kërkoni të jeni një YouTuber? YouTube është një fuqi sociale dhe një fenomen global që tërheq miliarda shikues në mbarë botën. Pavarësisht nëse jeni një biznes i themeluar, një fillestar ose dëshironi të shfaqni talentin tuaj, YouTube është platforma e përsosur për të arritur qëllimet tuaja të marketingut.

Të qenit një YouTuber i suksesshëm do të përfshijë ndërtimin e bazës suaj të pajtimtarëve dhe marrjen e një numri të madh të aksioneve, pëlqimeve dhe komenteve. Ndërsa metrikat si ndarjet, shikimet e videove dhe komentet janë të rëndësishme, rritja e numrit të abonentëve tuaj është edhe më e rëndësishme.

Krijimi i përmbajtjes cilësore do të ndihmojë, por videoja juaj mund të futet në miliona video të ngjashme – ose më mirë – që ngarkohen çdo ditë në YouTube. Për të qenë të saktë, mbi 500 orë përmbajtje video ngarkohen çdo minutë dhe një miliard orë përmbajtje shikohen çdo ditë në YouTube.

Mënyra më e shpejtë për të rritur numrin e abonentëve tuaj është që blini pajtimtarët në YouTube nga një kompani e njohur e shërbimeve të marketingut në YouTube.

Këtu është një vështrim më i afërt se çfarë e bën YouTube një mjet të njohur marketingu dhe arsyet kryesore që duhet të blini abonentë.

Çfarë e bën YouTube një mjet të njohur marketingu?

Një sondazh i vitit 2021 nga Pew Research Center zbuloi se YouTube është platforma më e njohur në SHBA, me shumicën e amerikanëve që e preferojnë atë mbi kanalet e tjera.

Që nga viti 2005 kur u lançua, YouTube ka krijuar një prani të fortë në qindra vende anembanë botës, duke mbuluar 95% të popullsisë së internetit në botë.

Këtu janë disa fakte dhe shifra më të mahnitshme nga SEM Rush që tregojnë pse YouTube është zgjedhja e dukshme për tregtarët:

 1. YouTube aktualisht ka 2 miliardë përdorues në muaj në mbarë botën.
 2. Pesë miliardë video në YouTube shikohen çdo ditë që përkthehet në një miliard orë konsumim të përmbajtjes video në ditë.
 3. 74 përqind e të rriturve amerikanë shikojnë video në YouTube.
 4. Shikuesit shpenzojnë mesatarisht dyzet minuta në videot e YouTube.
 5. Deri në vitin 2022, rreth 210 milionë njerëz do të shikojnë videot në YouTube në SHBA
 6. Përveç Millennials, demografia me rritje më të shpejtë përfshijnë 50-65-vjeçarët (Baby boomers) dhe 36-49-vjeçarët (Gjenerata X).
 7. Në vitin 2019, 2 miliardë njerëz në të gjithë botën u kyçën dhe shikuan një miliard orë video në YouTube çdo ditë.
 8. YouTube zë rreth një të katërtën e trafikut të transmetimit të videove në botë, i dyti vetëm pas Netflix.
 9. Përveç argëtimit, njerëzit shikojnë video në YouTube për lajme, informacione, forcojnë punën profesionale dhe ndjekin kompanitë dhe markat.
 10. Gjashtë nga dhjetë njerëz preferojnë të shikojnë video përmes TV live

Arsyet kryesore për të blerë abonentë në YouTube

Fitoni popullaritet

YouTube është padyshim një nga platformat më të mira për të shfaqur talentin tuaj ose për të përhapur ndërgjegjësimin për punën tuaj. 'YouTubers' të suksesshëm janë disa nga njerëzit më të njohur në botë. Pavarësisht nëse postojnë video lojërash, vlog udhëtimesh ose video 'si të', këta YouTuberë të njohur kanë ndërtuar markën e tyre dhe shfaqin zanatin e tyre në YouTube. Hapi i parë për t'u bërë një YouTuber i suksesshëm është të fitoni popullaritet.

Disa nga kategoritë më të njohura të videove në YouTube janë:

 • Rishikimi i produktit – Që nga viti 2017, shikuesit e YouTube kanë parë mbi 50,000 vite më shumë video të rishikimit të produkteve në pajisjet celulare. Rishikimet e besuara luajnë një rol jetik në motivimin e konsumatorëve drejt blerjes. Videot e rishikimit të produktit lejojnë audiencën të shohë performancën e një produkti dhe të marrë komente nga recensuesi.
 • Videot e kutisë – Zhbllokimi i videove është bërë një ndikim i madh në vendimet e blerjeve të shikuesve. Ato janë gjithashtu një mënyrë efektive për markat për të përhapur ndërgjegjësimin për produktet ose shërbimet e tyre të reja.
 • Video edukative – Shikuesit i duan videot në YouTube për tendencat e modës, artet pamore, historinë, matematikën, biznesin dhe tema të tjera.
 • Sfidoni videot – Nga 'Sfida e Highlighter' te "Fakte argëtuese dhe të rastësishme rreth meje", videot me etiketa dhe sfida janë jashtëzakonisht të njohura. Ky format video inkurajon përdoruesit të shikojnë krijuesit duke bërë sfidën në mënyra unike.
 • Komedi – Videot humoristike janë ndër formatet që kanë shanse të larta për të arritur statusin ‘viral’.
 • kumar – Nga 'Minecraft' në 'League of Legends', videot e lojërave janë një kategori e njohur në YouTube.
 • Vlonjate – Vlog-et ose blogjet e videove u lejojnë ndjekësve të shohin juve 'të vërtetë' dhe të lidhen me ju. Vloggerët kryesorë zakonisht kanë miliona abonentë.

Edhe kur bëni një video me cilësi të lartë në zonën tuaj dhe e postoni, nuk ka asnjë garanci për sukses të menjëhershëm. Mund të duket sikur YouTuber-ët viralë kanë një formulë sekrete magjike për famë të menjëhershme në internet. Ata thjesht regjistrojnë një video dhe postojnë, dhe miliona shikime dhe abonentë i ndjekin. Ndonëse kjo mund të funksionojë për të famshëm dhe kanale të njohura, fillestarët do të duhet të rifillojnë vrullin duke blerë abonentë në YouTube.

Një video në YouTube konsiderohet "e mirë" nëse ka një CTR (normë klikimesh) më shumë se 10 për qind, 50 për qind mbajtje dhe katër minuta kohë mesatare të shikimit.

Norma e klikimeve ose CTR llogaritet duke pjesëtuar numrin e klikimeve në videon tuaj me përshtypjet e fotografive (video ngacmuese). Për shembull, nëse fotografia juaj e videos shihet 1,00 herë dhe 10 persona klikojnë në video, shkalla e klikimeve është 10 përqind.

Sa më shumë të jetë numri i pajtimtarëve në një llogari në YouTube, aq më të mira janë shanset për të rritur CTR, mbajtjen dhe kohën e shikimit.

Sipas një vlerësimi, mund të duhen pothuajse dy vjet për të marrë mijëra abonentët tuaj të parë në YouTube. Kjo mund të jetë një përvojë shumë e ngadaltë dhe frustruese për njerëzit që kërkojnë të lënë shpejt gjurmët e tyre në kanal.

Kur blini abonentë në YouTube, mund të ndërtoni dhe mbani vrullin. Blerja e abonentëve në YouTube do t'u dërgojë gjithashtu një mesazh përdoruesve të tjerë të YouTube se përmbajtja juaj është e njohur dhe me vlerë.

Pasi të rritet numri i abonentëve, do të tërheqë gjithnjë e më shumë njerëz që të shikojnë videon tuaj dhe të abonohen në kanalin tuaj.

Shkoni celular për të zgjeruar shtrirjen tuaj

A keni një strategji marketingu me shumë kanale? Marketingu celular është një strategji e marketingut dixhital që synon të arrijë audiencën në pajisjet mobile, duke përfshirë tabletët dhe smartfonët. Statista vlerëson se ka 290 milionë amerikanë që janë përdorues të telefonave celularë në vitin 2020 deri më tani. Duke pasur parasysh penetrimin e smartfonëve prej 79.10 për qind, SHBA është e katërta në botë për sa i përket pronarëve të telefonave celularë.

Me klientët që zhvendosin vëmendjen e tyre te pajisjet celulare, tregtarët po i japin përparësi angazhimit të gjithë kanalit me audiencën e tyre të synuar me marketingun celular. Marketingu celular mund të përfshijë dërgimin e mesazheve të markës përmes SMS ose thirrjeve të ftohta. Këto strategji të marketingut shtytës kanë të meta si afatgjata ashtu edhe afatshkurtra. Konsumatorët mund të bllokojnë lehtësisht thirrjet dhe të shtyjnë reklamat. Për tregtarët, gjurmimi i kthimit të investimit dhe synimi i një baze specifike klienti bëhet i vështirë me marketingun shtytës.

YouTube është i përshtatshëm për qasjen e marketingut hyrës ose tërheqës në pajisjet celulare. Nëpërmjet marketingut përbrenda, markat mund të angazhohen dhe të ftojnë klientët e tyre të synuar dhe të ndërtojnë marrëdhënie të forta.

Këto shifra nga HubSpot tregojnë pse YouTube është zgjedhja e duhur për marketingun celular:

 • Shumica e të rriturve (75 përqind ) shikojnë video në YouTube në pajisjet e tyre celulare.
 • YouTube arrin më shumë njerëz në grupmoshën 18 deri në 49 vjeç në pajisje celulare në një javë në krahasim me çdo rrjet kabllor.
 • Mbi tre të katërtat e kohës së shikimit në YouTube është në pajisjet celulare.

Një studim i Google tregon se përdoruesit e smartfonëve kanë 1.4 herë më shumë gjasa t'i kushtojnë vëmendje përmbajtjes së markës ose reklamave në YouTube.

Studiuesit zbuluan gjithashtu se shikuesit e videove në smartphone kanë më shumë gjasa të ndihen të lidhur me markat që ofrojnë përmbajtje video në pajisjet celulare në krahasim me shikuesit e TV. Dhe mbi të gjitha, një studim i vitit 2020 tregoi se 70 përqind e shikuesve blenë pasi panë videon e markës në YouTube.

Veprime të tjera që ndërmarrin shikuesit pasi shikojnë video të markës në pajisjet e tyre celulare përfshijnë:

 • Vizitoni faqen e internetit ose dyqanin e markës.
 • Flisni për markën me të tjerët.
 • Ndryshoni pozitivisht mendimin e tyre për markën, shërbimin ose produktin.
 • Ndani përmbajtjen video të markës për shërbimin, produktin ose kompaninë.

Një mënyrë e zgjuar për të krijuar një strategji fituese të marketingut celular është krijimi i videove të markës në YouTube dhe promovimi i tyre në një audiencë më të gjerë duke blerë abonentë në YouTube. Njerëzit janë në kërkim të sinjaleve për të vendosur se çfarë të shikojnë në mediat sociale dhe çfarë lloj përmbajtjeje ia vlen koha e tyre. Nëse llogaria juaj në YouTube ka mijëra abonentë, ajo dallohet si një llogari me reputacion që shumë njerëz po e ndjekin.

Plotësoni përpjekjet tuaja të marketingut

Për markat, të kesh një strategji marketingu në YouTube është një përparësi kryesore. Videot tërheqëse ndihmojnë në rritjen e kujtesës dhe kujtesës së markës sepse pamjet vizuale përpunohen më shpejt në krahasim me mesazhet me tekst. Videot në YouTube mund të ndihmojnë gjithashtu biznesin tuaj të drejtojë trafikun në faqen tuaj të internetit ose dyqanin tuaj të tregtisë elektronike, të rrisë konvertimet dhe të arrijë një bazë më të gjerë të audiencës. Të kesh një prani në YouTube gjithashtu e bën më të lehtë për audiencën tënde të synuar t'ju gjejë në motorët e kërkimit. Ju mund të transmetoni një ngjarje të drejtpërdrejtë me transmetime të drejtpërdrejta në YouTube. Kjo ekspozon markën dhe produktin ose shërbimin tuaj për një audiencë më të gjerë në një mënyrë me kosto efektive.

Strategjia juaj e marketingut në YouTube ka një shans të lartë për t'ju dhënë rezultatet e dëshiruara kur keni një bazë të fortë abonentësh.

Blerja e një liste abonentësh në YouTube është një mënyrë e shkëlqyer për të plotësuar përpjekjet tuaja të marketingut në YouTube. Kjo ju ndihmon të fitoni ndjekës të rinj së shpejti dhe të grumbulloni pëlqime, komente dhe shpërndarje. Me më shumë abonentë, mund të krijoni një listë të gjerë emaili që luan një rol kyç në rritjen e konvertimeve dhe angazhimit.

Lista e abonentëve ofron rezultate të ngrohta që mund t'i shfrytëzoni për të ndjekur, angazhuar dhe përfundimisht shndërruar në klientë. Numri i abonentëve në YouTube është një nga faktorët e rëndësishëm të renditjes. Blerja e abonentëve aktivë në YouTube e ndihmon biznesin tuaj të fitojë më shumë njohje. Sa më shumë numri i abonentëve tuaj, aq më i fortë është reputacioni dhe besueshmëria juaj që mund të tërheqë më shumë abonentë organikë në kanalin tuaj.

Fito më shumë

Një nga arsyet pse shumë njerëz hapin një kanal në YouTube është për të fituar disa para. Numri i kanaleve në YouTube që fitojnë gjashtë shifra në vit është rritur me 40 për qind nga viti në vit, ndërsa kanalet që fitojnë 10,000 dollarë në vit janë rritur me 50 për qind.
Shumë YouTuberë të suksesshëm po fitojnë të ardhura gjashtëshifrore nga YouTube. Për shembull, YouTuber-i i financave personale Nate O'Brien ka 1.1 milionë abonentë dhe ka fituar 444,000 dollarë të ardhura nga reklamat në një vit. Yjet kryesorë të YouTube si PewDiePie dhe Smosh fitojnë diku nga 8.5 milion dollarë deri në 12 milion dollarë.

Për të filluar të fitoni para nga YouTube, do t'ju duhet të keni një minimum prej mijëra abonentëve në dymbëdhjetë muajt e fundit, si dhe 4000 orë shikimi publik. Kur fitoni këta shumë abonentë, kualifikoheni për Programin e Partneritetit që ofron YouTube. Kjo ju lejon të fitoni të ardhura nga abonimet, reklamat, shitjet e mallrave dhe anëtarësimet në kanal.

Google AdSense: Partneriteti ju jep akses te mjetet që ju lejojnë të fitoni para nga videot tuaja me Google AdSense. Shumica e të famshëmve të YouTube fitojnë një pjesë të madhe të të ardhurave të tyre nga Google AdSense. Për shembull, nëse keni 1,000,000 36,000 XNUMX abonentë që shikojnë dy nga videot tuaja në javë, mund të fitoni deri në XNUMX XNUMX dollarë vetëm nga AdSense.

Sipas një vlerësimi, 20,000 shikime në ditë mund t'ju ndihmojnë të fitoni mesatarisht nga 28 deri në 47 dollarë në ditë, me të ardhurat mujore nga 460 deri në 769 dollarë. Nëse numri i shikimeve në ditë qëndron konstant, mund të fitoni 5,600 deri në 9,353 dollarë në vit.

Shitjet e mallrave: Partnerët e YouTube mund të shesin dymbëdhjetë artikuj mallrash duke aktivizuar këtë veçori në llogarinë YouTube. Disa të famshëm kanë bërë miliona duke u shitur mallra fansave të tyre. PewDiePie, ylli suedez i video-lojërave, ka 98 milionë abonentë në YouTube dhe fiton 6.8 milionë dollarë në muaj nga shitja e mallrave. Ju gjithashtu mund të promovoni mallrat/produktet tuaja në kanalin tuaj.

Anëtarësimet në kanale: Kur merrni 1000 abonentë në kanalin tuaj në YouTube, mund të fitoni gjithashtu para duke aktivizuar funksionin e anëtarësimit në kanal në llogarinë tuaj. Ndjekësit dhe fansat e tu bëjnë pagesa mujore për të marrë përmbajtje bonus, duke përfshirë biseda të drejtpërdrejta, video speciale dhe distinktivë. Krijuesit kryesorë të videove në YouTube fitojnë 40,000 dollarë çdo muaj përmes anëtarësimeve në kanal.

Marketingu me ndikim: Në varësi të vendndodhjes tuaj, ju gjithashtu mund të diversifikoni burimet tuaja të të ardhurave me marketingun e filialeve, sponsorizimet dhe kurset në internet. Bizneset paguajnë YouTubers me një sasi të mirë ndjekësish për të promovuar markën ose produktin e tyre në kanal. Krijuesit e njohur të YouTube janë po aq, nëse jo më efektivë në promovimin e ndërgjegjësimit të markës në krahasim me të famshëm dhe influencues. Ndikuesit e YouTube zakonisht urdhërojnë çmime më të larta për të promovuar markat në krahasim me postimet në Instagram. Mund të fitoni 2000 dollarë për video nëse keni 100 mijë abonentë.

Sipas një studimi, një influencues i nivelit të mesëm tarifon 2,000 dollarë për 100,000 abonentë për të promovuar një markë në llogarinë e tyre në YouTube.
Arsyet kryesore pse duhet të konsideroni blerjen e pajtimtarëve në YouTube

Tërhiqni abonentë të vërtetë

Tregtarët përdorin atë që njihet si 'mentaliteti i tufës' për të rritur shitjet dhe angazhimin. Mentaliteti i tufës i referohet mënyrës se si njerëzit ndikohen nga të tjerët për të bërë diçka sepse shumica e njerëzve po e bëjnë atë.

Si kafshë sociale, ne mbështetemi në informacionin e të tjerëve për të marrë vendime. Që nga zgjedhjet e karrierës, prirjet politike te veshjet, prirjet tona zakonisht formohen nga vëzhgimet tona sociale. Psikologët studiuan se si strategjitë e të mësuarit social formësojnë inteligjencën kolektive të njerëzve.

Ata zbuluan se njerëzit priren të kopjojnë të tjerët dhe sa më shumë të jetë numri i njerëzve që kanë bërë një zgjedhje të caktuar, aq më shumë njerëzit e tjerë i kopjojnë ato. Kjo është e njëjta mënyrë se si njerëzit zgjedhin aplikacionet bazuar në shifrat e shkarkimit ose ndjekin llogaritë e mediave sociale që kanë ndjekës të mëdhenj. Është gjithashtu e vërtetë që kur njerëzit kërkojnë dhe gjejnë një video që ka më shumë abonentë, shikime dhe pëlqime, ata vendosin ta ndjekin atë video. Kur shikuesit shohin se shtrirja e një videoje është e ulët, ata priren të supozojnë se përmbajtja nuk ia vlen të shikohet. Ata mund të lëvizin shpejt dhe të kërkojnë për një video të ngjashme nga një kanal më i njohur në YouTube që ka shikueshmëri më të madhe.

Mungesa e abonentëve për kanalin tuaj në YouTube do të ulë gjithashtu shanset që videoja juaj të marrë pëlqime, komente ose shpërndarje pasi shikuesit nuk janë të sigurt nëse është një burim i besueshëm informacioni. Kur paguani për abonentët, do të përmirësoni shanset që njerëzit e tjerë të bëhen ndjekësit dhe abonentët tuaj thjesht për shkak të 'mentalitetit të tufës'.

Vendoseni veten si autoritet

Një nga arsyet e rëndësishme për të blerë abonentë në YouTube është rritja e autoritetit të markës/markës tuaj personale. Të kesh më shumë abonentë në kanalin tënd në YouTube sinjalizon se je një lojtar serioz në vend në krahasim me një pjesë të vogël të abonentëve. Siç u theksua më lart, një pajtimtar më i madh ju hap mundësi për të fituar më shumë para, për të bashkëpunuar me profesionistë dhe influencues të tjerë.

Sipas një studimi të vitit 2019 nga SEM rush, 48 për qind e njerëzve besojnë se YouTube do të ishte kontribuesi kryesor për të rritur efikasitetin e komunikimit të marrëdhënieve me publikun gjatë pesë viteve të ardhshme. Pavarësisht nëse pozicioni juaj qëndron te PR, moda, kujdesi për lëkurën, financat, lojërat apo komedia, marrja e më shumë abonentëve në YouTube mund t'ju ndihmojë të vendosni veten si ekspert i industrisë.

Zvogëloni përpjekjet

Abonentët luajnë një rol kyç në suksesin tuaj si YouTuber. Që nga mundësitë e fitimit të parave, zgjerimi i shtrirjes, fitimi i popullaritetit te rrjetëzimi, një numër i madh abonentësh ofron përfitime të shumta. Për hyrjet e reja në platformë, fitimi i abonentëve dhe ndërtimi i besueshmërisë mund të jetë sfidues. Kërkon përpjekje të vazhdueshme, ndërkohë që kërkon kohë për të fituar 1000 ndjekësit tuaj të parë. Siç tregon një studim, mund të duhen deri në dy vjet për të fituar një mijë abonentë.

Rritja e numrit të abonentëve në YouTube mund të përfshijë kushtimin e vëmendjes ndaj cilësisë së videos, frekuencës së ngarkimit, optimizimit të motorit të kërkimit (SEO) për të rritur renditjen e kërkimit të videos dhe strategjive të tjera. Ndërsa këto përpjekje janë të nevojshme, do t'ju duhet t'i kushtoni shumë kohë për t'i rregulluar të gjitha aspektet e videos suaj në YouTube. Pavarësisht krijimit të një videoje tërheqëse me cilësi të lartë, mund të mos ketë shumë abonentë për vitet e para.

Kur blini abonentë, kjo do të ndihmojë në ndërtimin e bazës së ndjekësve tuaj në kohë të shpejtë dhe me përpjekje minimale. Në vend që të shqetësoheni për numrin e abonentëve tuaj, mund të përqendroheni në krijimin e videove të reja, tërheqëse që tërheqin audiencën tuaj të synuar.

Kërkimi i renditjes

Sipas Aherfs, renditja më e lartë në faqet e kërkimit të Google dhe YouTube është një përparësi kryesore për tregtarët dixhitalë sepse:

 • 68 për qind e përvojave në internet fillojnë me një motor kërkimi – njerëzit kanë më shumë gjasa të gjejnë videon tuaj nëse renditeni më lart në motorin e kërkimit.
 • 75 përqind e kërkuesve të Google nuk shkojnë përtej rezultateve të faqes së parë dhe vetëm 0.78 përqind e përdoruesve klikojnë në rezultatet e kërkimit në faqen e dytë

Ka shumë gjëra që mund të bëni për të rritur renditjen e videove tuaja në YouTube në Google. Këto përfshijnë gjetjen dhe përdorimin e fjalëve kyçe të duhura (këto janë fjalët që përdor audienca juaj e synuar për të kërkuar përmbajtje të ngjashme me tuajat), shtimi i etiketave në YouTube dhe optimizimi i cilësisë së videos suaj në YouTube. Mënyra më e shpejtë, megjithatë, është të rrisni numrin e abonentëve tuaj.

Sipas Neil Patel, YouTube rendit videot bazuar në:

 • Forca e kanalit
 • Numri i shikimeve
 • Rëndësia e fjalëve kyçe
 • Aksionet
 • Autoritet
 • Besimi
 • Comments
 • Mbajtja e audiencës

Nga ana tjetër, besimi lidhet me numrin e abonentëve që ka një kanal YouTube, përveç shikimeve dhe autoritetit. Studimet tregojnë se numri i pëlqimeve, shikimeve, komenteve dhe shpërndarjeve që ka një video në YouTube është i lidhur ngushtë me renditjen më të lartë të YouTube. Një arsye e rëndësishme për të paguar për abonentët në YouTube është se ju mund të rrisni pëlqimet, shikimet dhe komentet në videon tuaj duke marrë më shumë abonentë realë dhe duke zgjeruar shtrirjen tuaj.

Kanalet e YouTube që kanë më shumë abonentë kanë përparësi në kërkimet e kryera në Google dhe në vend në YouTube. Numri i abonentëve është gjithashtu një faktor kyç që algoritmet e YouTube përdorin për të renditur videot. Ndërsa komentet ose pëlqimet janë veprime të njëhershme, abonimet tregojnë se njerëzit do të shohin përmbajtjen e videos që krijoni rregullisht. Kjo luan një rol qendror në pasqyrimin e vlerës që ofroni për YouTube.

Kjo është arsyeja pse shumica e përdoruesve të YouTube inkurajojnë abonimet.

Pavarësisht se nga vijnë abonentët tuaj, të kesh më shumë abonentë do të ndihmojë në optimizimin e SEO tuaj. Kjo siguron që videoja juaj të gjendet dhe të shikohet nga një bazë më e madhe e audiencës. Rrjedhimisht, sa më shumë të jetë numri i njerëzve që shikojnë përmbajtjen tuaj, aq më i lartë është fluksi i abonentëve organikë për kanalin tuaj në YouTube.
Kërkimi i njerëzve që të lënë komente do të funksionojë gjithashtu për të rritur renditjen e videove tuaja në YouTube. Ndërtimi i bazës suaj të pajtimtarëve është hapi i parë për miratimin e këtyre strategjive për t'u renditur më lart.

Angazhoni abonentët tuaj

Të kesh një bazë të mirë abonentësh rrit besimin tënd kur sapo po filloni si YouTuber. Kjo vlen edhe për ata që kanë krijuar video në YouTube për disa kohë, por nuk kanë mundur të krijojnë bazën e tyre të pajtimtarëve.
Pasi të keni një sasi të konsiderueshme pajtimtarësh dhe shikimesh, do të ndiheni të motivuar për të shtuar rregullisht përmbajtje të freskëta. Bëni video për artin, muzikën, udhëtimin, ushqimin ose profesionin tuaj për të angazhuar abonentët tuaj të vërtetë.

Më pas mund të bëni një video personale për të mirëpritur abonentët tuaj të vërtetë dhe për t'i bërë ata të ndihen të vlerësuar dhe të veçantë. Shtimi i një filigrani origjinal në videon tuaj jo vetëm që do ta mbrojë videon tuaj, por do t'u mundësojë shikuesve të klikojnë mbi të dhe të abonohen në kanalin tuaj. Butoni i abonimit shfaqet automatikisht në filigranin tuaj origjinal.
Angazhimi i abonentëve tuaj do të përfshijë gjithashtu krijimin e videove që tërheqin interesat e tyre. Këtu janë disa statistika nga HubSpot që tregojnë llojin e përmbajtjes që preferojnë shikuesit e YouTube:

 • Videot muzikore janë një nga më të njohurat në YouTube.
 • Videot e lidhura me blerjet kishin pesë herë më shumë orë shikimi kohët e fundit.
 • YouTube ndërgjegjëson 70 për qind të shikuesve për markat.
 • Shikuesit kanë dy herë më shumë gjasa të blejnë një produkt që kanë parë në YouTube.
 • Krahasuar me platformat e tjera, shikuesit kanë më shumë gjasa të kërkojnë informacion në lidhje me një shërbim, produkt ose markë në YouTube.
 • Videot udhëzuese në YouTube preferohen nga përdoruesit e YouTube sesa leximi i manualit ose udhëzimeve të produktit.
 • Arsyet kryesore për të parë YouTube janë të ndiheni të argëtuar dhe të relaksuar.
 • Videot relaksuese si prerja e sapunit patën një rritje prej 70 për qind në kohën e shikimit.
 • Videot komedi dhe "si duhet" janë kategoritë e tjera të njohura të përmbajtjes në YouTube.

Rritja e algoritmit të YouTube

Algoritmi i YouTube është specifik dhe vendos afërsisht tre të katërtat e videove që shikojnë shikuesit e YouTube. Rekomandimet e YouTube bazohen në metrika të shumta si p.sh. abonentët, historiku i shikueshmërisë, koha e shikimit, përkatësia dhe angazhimi. Një arsye kryesore për të blerë abonentë është se algoritmi ka të ngjarë të sugjerojë videon tuaj për më shumë shikues.

Blerja e abonentëve në YouTube është e lehtë dhe e shpejtë

Nëse jeni të shqetësuar për telashet e gjetjes së faqes së duhur për të blerë abonentë, këtu është zgjidhja e thjeshtë. YTpals është një faqe udhëheqëse në blini pajtimtarët në YouTube. Ju mund të prisni rezultate të shpejta dhe një proces të thjeshtë blerjeje. Ju mund t'i blini 50 abonentët e parë të YouTube për 20 dollarë, ndërsa 5000 shikime kushtojnë 60 dollarë.

Mund të zgjedhësh gjithashtu shikime falas në YouTube për të ndjekur shpejt rrugën drejt ndërtimit të bazës së pajtimtarëve, pëlqimeve, komenteve dhe shpërndarjeve.

YTpals ka gjithashtu çmime konkurruese për pëlqimet, komentet, orët e shikimit dhe shpërndarjet në YouTube që mund të rrisin strategjinë tuaj të marketingut në YouTube. Kur paguani për abonentët, do të filloni t'i merrni ato brenda 24 orëve. Pasi të jeni dëshmitarë të përfitimeve të prekshme të fitimit të abonentëve në YouTube, mund ta rritni gradualisht numrin e abonentëve në 100, 500 ose më shumë.

Nëse dëshironi të blini komente, YTpals ofron komente me porosi për tarifa të përballueshme. Mund të blini dhjetë komente të personalizuara menjëherë për videon tuaj në YouTube që keni ngarkuar për një çmim të ulët. Ju gjithashtu mund të blini 30 ose 50 komente me çmime konkurruese. Kur bëhet fjalë për pëlqimet, YTpals ofron 200 pëlqime në YouTube për 20 dollarë.
Blerja e të gjithave si një paketë do të sigurojë bazën e fortë që ju nevojitet për ta çuar kanalin tuaj në YouTube në nivele të reja suksesi.

Besuar nga 500,000 + Klientë

Shikoni se çfarë po thonë klientët tanë kur blejnë pajtimtarët në YouTube


Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 180
$ 300
$ 450
$ 550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje

Merrni 10% ulje sot!

Futni të dhënat tuaja për të marrë kodin tuaj të kuponit dhe filloni të rritni llogarinë tuaj të mediave sociale në mënyrën e thjeshtë.
Oferta vlen për të gjitha "Shërbimet Premium".
close-link
en English
X
Dikush në blerë
më parë