8 mënyra për të përdorur YouTube për të rritur biznesin tuaj të fitnesit

8 mënyra për të përdorur YouTube për të rritur biznesin tuaj të fitnesit

Pas Facebook-ut, YouTube është motori më i madh i kërkimit në botën virtuale. Ajo transmeton video për njerëzit rreth globit sesa popullsia e Brazilit, Shteteve të Bashkuara dhe Indonezisë së bashku. Çdo minutë, ngarkohen më shumë se 100 orë pamje. Pothuajse 6 miliardë orë video caktohen çdo muaj. Me statistika të tilla befasuese, YouTube është padyshim një mjet që duhet të përdorni për të tregtuar biznesin tuaj të fitnesit.

Për herë të parë në vitin 2005, YouTube është një platformë e domosdoshme për ndarjen e videove dhe mediave sociale. Me më shumë se 1.3 miliard përdorues dhe deri në 300 orë shikimi të ngarkuar çdo minutë, është mjeti perfekt i marketingut dhe reklamimit për çdo organizatë atje.

Si mund ta bëni këtë shikueshmëri të madhe të interesohet në biznesin tuaj të fitnesit?

Ja se si:

1. Krijoni një kanal në YouTube që tregon markën tuaj.

Videoja juaj në YouTube do të pasqyrojë zërin e kompanisë suaj. Platforma ka mjete që ju mundësojnë të personalizoni etiketat, të ngarkoni logot dhe të zgjidhni një skemë ngjyrash.

2. Përdorni fjalë kyçe të përshtatshme.

Audiencat kërkojnë video në YouTube bazuar në fjalët kyçe. Videot tuaja do të shfaqen në rezultatet e kërkimit të një përdoruesi nëse keni përdorur fjalë specifike në lidhje me temat tuaja. Për shembull, nëse videoja juaj përmbante mënyrën e ngrohjes përpara se të punoni, atëherë fjalët tuaja mund të jenë rutinë e ngrohjes, ushtrim i ngrohjes, etj. Mos harroni të përshkruani përmbajtjen tuaj vizuale, si dhe duke përdorur fjalë kyçe specifike.

3. Lidhja me profilet e rrjetit social.

Ky kanal në YouTube përfaqëson faqen e internetit të organizatës suaj. Duhet t'i referohet ose të ketë lidhje me llogaritë e mediave sociale të kompanive të tjera si Facebook, Twitter, Instagram, etj.

4. Ngarko një rimorkio të kompanisë.

Shkrepni një video 2 deri në 3 minuta që pasqyron kompaninë tuaj të fitnesit. Ky është shansi juaj për t'i dhënë audiencës një vështrim të shkurtër se si është të punësosh / të punosh me ty.

5. Dëshmitë e vitrinave.

Një nga mënyrat më të mira për të krijuar reputacionin tuaj dhe për të fituar besimin e shikuesit është duke postuar video dëshmi nga klientët e kënaqur. Sigurohuni që këta individë kanë përdorur produktet ose shërbimet tuaja të fitnesit më parë. Dëshmitë mund të lehtësojnë shumë shqetësime që mund të ketë një blerës i mundshëm.

6. Publikoni video se si të bëni.

Kur një person ka një pyetje, ai do të kërkojë përgjigje në internet. Shumë njerëz do të fusin pyetjen e tyre në kutinë e kërkimit. Nëse videoja juaj mund të japë përgjigje, ju rrisni shanset për të blerë një klient. Videot e duhura janë të shkëlqyera nëse siguroni produkte ose shërbime fitnesi që kërkojnë shpjegime, demonstrime, etj. Për shembull, nëse jeni duke shitur një makinë të re ushtrimesh, xhironi një video demo ose informatike. Videot udhëzuese janë të shkëlqyera për të gjeneruar trafik në kanalin tuaj.

Nëse shërbimet ose produktet tuaja nuk janë shumë teknike ose të komplikuara, bëni një video në YouTube që tregon një mënyrë të re për të vërejtur biznesin tuaj. Një shembull i mirë i një produkti të thjeshtë është qumështi. Për të gjeneruar interes, agjencia e reklamave që shkrepi një video për qumështin krijoi një skenar që mund të përsëritej. Kjo ishte e suksesshme në gjenerimin e vëmendjes nga miliona shikues!

7. Përdorni një imazh fotografik unik.

Një nga sfidat më të mëdha me të cilat përballen YouTubers është tërheqja e vëmendjes së shikuesit. Ka miliarda video atje. Shikuesit po shfletojnë shumë prej tyre në një ditë të vetme. Atëherë, si do ta tërhiqje vëmendjen e tyre? Përdorni një imazh të miniaturës krijuese.

8. Përfshini një thirrje për veprim.

Vendosni një lidhje në blogun tuaj, faqen e zbritjes ose faqen tuaj në përshkrimin e videos. Mos harroni të përmendni se cilën faqe do të vizitoni në përfundim të videos.

YouTube përdoret nga miliarda njerëz në të gjithë botën. Kjo është platforma perfekte për të zbuluar biznesin tuaj të fitnesit. Kontaktoni me ne për më shumë këshilla të marketingut në YouTube.

8 mënyra për të përdorur YouTube për të rritur biznesin tuaj të fitnesit nga Shkrimtarët YTpals,

Gjithashtu në YTpals

5 metrikë për YouTube Analytics që aktualisht kanë rëndësi

5 metrikë për YouTube Analytics që aktualisht kanë rëndësi

Kur bëhet fjalë për marketing në YouTube, ka metrika të shumta të analizave që mund të mbahen gjurmë. Këto metrika na japin njohuri të thella se sa mirë po tregtojmë në YouTube dhe çfarë nuk po shkon mirë

0 Comments
Si të promovoni blogun tuaj të natyrës në YouTube gjatë pandemisë?

Si të promovoni blogun tuaj të natyrës në YouTube gjatë pandemisë?

Blogjet e natyrës kanë parë një rritje të popullaritetit të tyre gjatë kohëve të fundit. Edhe në epokën para-YouTube, njerëzit donin të shikonin se çfarë po ndodhte në natyrë dhe çfarë lloj gjërash gjendeshin atje. Zbulimi

0 Comments
Kalimi nga Siguria e Markës në Përshtatshmërinë e Markës në YouTube

Kalimi nga Siguria e Markës në Përshtatshmërinë e Markës në YouTube

Siguria e markës së YouTube Nuk ka dyshim në faktin se YouTube është platforma më e popullarizuar e transmetimit të videos që gjenerata aktuale ka në duart e saj. Duke pasur parasysh popullaritetin në rritje të platformës në pronësi të Google, reklamuesit

0 Comments
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 180
$ 300
$ 450
$ 550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X
Dikush në blerë
më parë