7 mjetet kryesore të redaktimit të videove që çdo influencues i YouTube duhet të kontrollojë sot

Si t'i bëni videot tuaja në Youtube të duken më profesionale?

Ju mund ta keni dëgjuar këtë më parë, por është e rëndësishme të keni mjetet e duhura për këtë punë. Pavarësisht nëse jeni fillestar apo profesionist, duhet të keni një arsenal mjetesh redaktimi që do t'ju lejojnë të bëni videot më të mira të mundshme.

Në këtë blog, do të gjeni 7 mjete për redaktimin e videove që çdo ndikues i YouTube duhet t'i kontrollojë sot.

Filmora

Filmora ka bërë një rrugë të gjatë që kur u lançua për herë të parë. Me një ndërfaqe të pastër dhe të lehtë për t'u përdorur, Filmora është e mbushur me veçori të jashtëzakonshme që e bëjnë krijimin e videove cilësore në YouTube një copë tortë. Veçoritë janë mjaft të lehta për t'u përdorur, duke e bërë atë mjetin e përsosur për njerëzit që sapo kanë filluar në YouTube.
Disa veçori të rëndësishme të këtij mjeti redaktimi janë:

 • Redaktimi i avancuar i tekstit
 • Stabilizimi i videos, kështu që nuk ka efekte të dridhjes së kamerës
 • Akordim ngjyrash
 • Linja kohore magnetike, e cila ju lejon të tërhiqni dhe bashkëngjitni një videoklip në vijën kohore pa krijuar ndonjë hapësirë ​​boshe.

Vegas Pro 365

Nëse jeni duke kërkuar për softuer të avancuar për redaktimin e videove në YouTube, Vegas Pro 365 ia vlen të shikoni. Ndërfaqja Vegas Pro nuk është shumë intuitive dhe nëse jeni fillestar, mund t'ju duhet pak kohë për të kuptuar se si t'i përdorni veçoritë. Sidoqoftë, për influencuesit me përvojë të YouTube, Vegas Pro ofron shumë veçori të përparuara.

Disa nga këto veçori të avancuara përfshijnë:

 • redaktimi 3D
 • Ndërprerje automatike
 • Efekte speciale
 • Redaktimi me shumë kamera

Adobe Premiere Pro

Me një reputacion të jashtëzakonshëm, Adobe Premiere Pro është një nga programet më të mira të redaktimit të videove që disponohet sot në treg. Edhe redaktorët profesionistë të videove përdorin këtë softuer për të transformuar videot e thjeshta në vepra arti mahnitëse. Shumë krijues të përmbajtjes në YouTube po bëjnë video në 4K për cilësinë e saj superiore. Sa më e mirë të jetë cilësia e videos, aq më shumë ndan, pëlqime dhe komente në YouTube merr videoja juaj. Adobe Premiere Pro madje mund të trajtojë 8K dhe VR.

Karakteristikat kryesore të tij përfshijnë:

 • Mbështetje VR me veçori gjithëpërfshirëse
 • Bibliotekë e madhe audio
 • Riformatim automatik i videos
 • Gama e madhe e formateve

iMovie

Nëse jeni përdorues Mac dhe nuk jeni të interesuar të shkarkoni ndonjë softuer të palëve të treta, provoni iMovie. Që nga viti 2003, iMovie vjen i para-instaluar në të gjitha versionet e reja të sistemit operativ Mac. Ai ofron veçori të mira të redaktimit të videos, duke përfshirë efektet vizuale, zërat dhe rregullimet e shpejtësisë së videos. Edhe nëse nuk keni shumë përvojë në redaktimin e videove, do të jeni në gjendje të krijoni video me pamje profesionale me iMovie.

Disa nga veçoritë e rëndësishme të iMovie janë:

 • Mbështet HD dhe 4K (në versionet më të fundit)
 • Redaktimi i automatizuar i videos
 • Sfondet dhe temat e para-ndërtuara
 • Stabilizimi i videos

kapak

Ndikuesit e YouTube pëlqejnë të mbajnë gjurmët e angazhimit përmes komenteve dhe pëlqimeve në YouTube. Një smartphone është një mënyrë e thjeshtë për ta bërë këtë. Megjithatë, a jeni dikush që ju pëlqen të redaktoni video në smartphone tuaj? Nëse jeni, mund të dëshironi të provoni Capcut. Me shabllonet e videove të përdorshme dhe veçoritë e redaktimit të videos, Capcut mund t'ju ndihmojë të redaktoni videot në YouTube edhe në lëvizje.

Disa nga veçoritë e redaktimit të videove të Capcut përfshijnë:

 • Korniza kryesore dhe gjurmimi
 • Zmadhimi 3D
 • Video e kundërt
 • Një përzgjedhje e gjerë e efekteve speciale

Cut përfundimtar Pro

Final Cut Pro është një tjetër mjet i shkëlqyer për redaktimin e videove për përdoruesit e Apple. Falë ndërfaqes së tij miqësore dhe intuitive, ju merrni rezultate me pamje profesionale, edhe nëse jeni fillestar në redaktim. Final Cut Pro ju jep më të mirën nga të dyja botët - është mjaft e lehtë për një fillestar dhe mjaft e avancuar për një redaktues video profesionist.

Disa nga karakteristikat e tij të dukshme përfshijnë

 • Optimizuar për Mac
 • Redaktimi i videos 360 gradë
 • Mund të sinkronizojë automatikisht deri në 64 kënde të kamerës
 • Modele grafike të lëvizjes

Suitë Video Movavi

Movavi Video Suite është një opsion i përballueshëm për redaktorët fillestarë, të cilët kërkojnë një mënyrë të lehtë dhe të shpejtë për të redaktuar videot e tyre në YouTube. Ai vjen me disa veçori të shkëlqyera, të tilla si lëvizje e ngadaltë, mbështetje për titrat, buton chroma, etj. Nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje gjithëpërfshirëse për redaktimin e videove tuaja në YouTube, kjo është ajo. Me videot mahnitëse, jo vetëm që do të rrisni pëlqimet tuaja në YouTube, por edhe numrin e ndjekësve tuaj.

Karakteristikat kryesore përfshijnë:

 • Funksioni i regjistrimit të ekranit, i dobishëm për mësime
 • Mbështetje 4K
 • Regjistroni programe televizive
 • Zgjidhni shtesa bazuar në nivelin e aftësive dhe nevojave

përfundim

Nëse keni qenë shikues në YouTube, atëherë e dini se sa të rëndësishme janë videot me cilësi të mirë. Kur një ndikues ngarkon një video të modifikuar me zgjuarsi, mund t'ju inkurajojë të bëheni abonent në YouTube. Jepuni ndjekësve tuaj cilësinë më të mirë të videos me këto mjete të mrekullueshme të redaktimit të videos.

Ju mund të vizitoni YTpals për të marrë abonentë falas në YouTube. Nëse po kërkoni të rritni shpejt kanalin tuaj, ju keni mundësinë për ta bërë këtë ble abonentë, pëlqime dhe shikime.

7 mjetet kryesore të redaktimit të videove që çdo influencues i YouTube duhet të kontrollojë sot nga Shkrimtarët YTpals,

Gjithashtu në YTpals

Kalimi nga siguria e markës në përshtatshmërinë e markës në Youtube

Kalimi nga Siguria e Markës në Përshtatshmërinë e Markës në YouTube

Siguria e markës së YouTube Nuk ka dyshim në faktin se YouTube është platforma më e popullarizuar e transmetimit të videos që gjenerata aktuale ka në duart e saj. Duke pasur parasysh popullaritetin në rritje të platformës në pronësi të Google, reklamuesit

0 Comments
Pse çdo biznes me pakicë kërkon një prani në Youtube në 2021?

Pse çdo biznes me pakicë kërkon një prani në YouTube në 2021?

Pavarësisht se çfarë lloj biznesi keni, ju mund të përfitoni nga një prani e YouTube në kohët bashkëkohore. Do të ishit budalla që të mos shfrytëzonit fuqitë e marketingut video për markën tuaj përmes

0 Comments
Yt Blog 3

Këtu keni gjithçka që duhet të dini rreth konvertimeve në YouTube

Marketingu i mediave sociale, përfshirë marketingun në YouTube, ka të bëjë me matjen, mësimin dhe vënien e këmbës më të mirë. Ndërsa gjithnjë e më shumë njerëz po kalojnë në video në internet (82 përqind e të gjithë trafikut ka të ngjarë të

0 Comments
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 60
$ 180
$ 300
$ 450
$ 700

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X
Dikush në blerë
më parë