3 mënyra për të marrë më shumë shikime pas fillimit të një videoje muzikore - Udhëzuesi ynë

I gjithë procesi i fillimit të një videoje muzikore në YouTube mund të jetë një përvojë emocionuese, por sfiduese që mund të marrë më të mirën e kujtdo. Nga para-prodhimi, e gjithë rruga për të marrë gjithçka të licencuar dhe të gatshëm për të marrë në skenë qendrore, lansimi i një videoje muzikore në platformën gjithnjë e më të gjerë mund të jetë asgjë më pak se stresuese.

Nga të gjitha sfidat me të cilat do të duhet të përballeni kur lansoni një video muzikore në YouTube, megjithatë, duke marrë sa më shumë pamje të jetë e mundur përfundimisht do të paraqitet si sfida më e madhe me të cilën do të përballeni. Me mbi një miliard përdorues në platformën e saj, duket se marrja e pamjeve të mjaftueshme në videon tënde është e pamundur, apo jo?

Dije se ky është një problem shumë i zakonshëm që prek qindra mijëra krijues të përmbajtjes në të gjithë botën. Mund të mos duket si tani, por YouTube paraqet një sfidë mjaft të vështirë me të cilën artistët e ardhshëm duhet të merren në lidhje me marrjen e një numri të drejtë shikimesh për përpjekjet e tyre. Aq i madh sa mund të jetë potenciali i videos suaj muzikore, mund të jetë më mirë të mos e tregoni fare nëse videoja nuk do të fitojë sasinë e shikimeve që dëshironi.

Për fat të mirë, vëzhgimi i videos tuaj dhe rritja e numrit të tij të përgjithshëm të shikimeve nuk është aq e vështirë apo e pamundur sa mund të prisni. Në fakt, disa këshilla të thjeshta, por efektive, patjetër do të ndihmojnë për ta kthyer situatën tuaj! Nëse dëshironi të shikoni rrugën tuaj drejt stardomit dhe të tërhiqni vëmendjen e të gjithëve në videon tuaj muzikore, këtu janë tre këshilla që mund t'i përdorni për të marrë më shumë shikime në YouTube:

1. Krijoni një kanal të një artisti për të ngarkuar punën tuaj

Elementi i parë që përdoruesit e YouTube kërkojnë kur vlerësojnë nëse përmbajtja e një kanali ia vlen të shikohet është autoritet. Të kesh një kanal që njihet si i veti i një artisti dhe të ndërmarrësh hapat e nevojshëm për ta bërë atë të duket me shkëlqim dhe profesional është një mënyrë e shkëlqyeshme për të vendosur autoritetin tuaj dhe për të tërhequr më shumë pamje në videon tuaj muzikore. Këtu janë disa këshilla për t'u marrë parasysh:

 • Përdorni asete me cilësi të lartë për artin e mbulimit të kanalit tuaj
 • Vendosni një logo përkatëse ose foto të kanalit tuaj që mund të tërheqë vëmendjen e çdo përdoruesi
 • Postoni detajet e kontaktit tuaj në përshkrimin e kanalit për prenotime dhe pyetje
 • Bëni një përshkrim të hollësishëm të kanalit për veten tuaj, muzikën që krijoni dhe pse bëni muzikë në radhë të parë

2. Përdorni titujt krijues në avantazhin tuaj

Një mënyrë tjetër e sigurt për të fituar më shumë shikime për videon tuaj muzikore në YouTube është të përdorni tituj krijues. Në fillim, mund të duket e kufizuar sepse titulli juaj do të jetë jo më shumë se një titull kënge, megjithatë ka shumë mundësi për ta bërë atë edhe më të mirë me disa ndryshime.

Për shembull, mund të vendosni emrin e një muzikanti me të cilin keni bashkëpunuar gjatë procesit të prodhimit, emrin tuaj dhe të gjitha detajet e tjera të rëndësishme në mënyrë që videoja juaj muzikore të jetë më e kërkueshme! Pasi të keni një titull të duhur pune, thjesht uluni dhe prisni që shikimet të futen pasi më shumë njerëz i gjejnë lehtësisht videot tuaja.

3. Përfshini etiketat e duhura në videot tuaja 

Një aspekt i përmbajtjes së ngarkuar në YouTube që shumica e përdoruesve anashkalojnë më shumë sesa duhet është fuqia e përdorimit të etiketave për kërkim më të madh. Nëse keni qenë duke u përpjekur të merrni një sasi të qëndrueshme shikimesh për videon tuaj muzikore, atëherë shanset janë që përmbajtja juaj të mos jetë aq e dukshme sa të gjendet lehtë. Nëse shtoni disa etiketa, megjithatë, do të rritni shanset tuaja për të rënë në seksionin e sugjeruar!

Pasi të keni futur disa fjalë kyçe të rëndësishme në etiketat tuaja të videos që lidhen me zhanrin tuaj, vendndodhjen, emrin dhe detajet e tjera të rëndësishme, do të keni mundësi të merrni më shumë shikime pasi më shumë përdorues do të fillojnë të gjejnë videon tuaj muzikor në sugjerimet e tyre!

Marrja e sa më shumë pikëpamjeve në videon tuaj muzikore në YouTube mund të jetë një detyrë sfiduese nëse i afroheni gjithë procesit pa pasur parasysh mendimet e duhura. Duke ndjekur këshillat në këtë artikull, do të keni mundësi të rritni me lehtësi videon tuaj muzikore nga errësimi i thjeshtë gjatë gjithë rrugës për të qenë biseda e qytetit!

Nëse jeni duke kërkuar për blini pajtimtarët në YouTube që kanali juaj të marrë më shumë shikime për videot tuaja, kontaktoni sot me YT Pals! Ne jemi të lumtur për të ndihmuar.

3 mënyra për të marrë më shumë shikime pas fillimit të një videoje muzikore - Udhëzuesi ynë nga Shkrimtarët YTpals,

Gjithashtu në YTpals

Si të renditni videot tuaja në YouTube?

YouTube është një mjet i fuqishëm marketingu për të cilin ka nevojë çdo biznes. Isshtë një platformë që është ideale për të tregtuar një biznes. Shumë biznese kanë një llogari në YouTube ku postohen video, por video marketing është

0 Comments
Si të promovoni podcastin tuaj në YouTube?

Si të promovoni podcastin tuaj në YouTube?

Ka shumë lloje të ndryshme të përmbajtjes që një markë mund të krijojë për të promovuar veten në hapësirën dixhitale. Sidoqoftë, ka diçka në lidhje me podcastin që e bën atë të fitojë tërheqje të jashtëzakonshme në kohët e fundit.

0 Comments
10 këshillat kryesore për përdorimin e YouTube për bizneset e vogla

10 këshillat kryesore për përdorimin e YouTube për bizneset e vogla

Jeni një biznes i vogël që është i interesuar të bëjë një bujë të madhe në YouTube? Epo, ju keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë artikull, ne do t'ju përcjellim me 10 këshillat më të mira të YouTube çdo të vogël…

0 Comments
Merrni një akses në trajnimin falas për videot

Kurs trajnimi falas:

Marketingu në YouTube dhe SEO për të marrë 1 milion shikime

Ndani këtë postim në blog për të marrë qasje falas në 9 orë trajnim me video nga një ekspert i YouTube.

Shërbimi i vlerësimit të kanalit YouTube
Keni nevojë për një ekspert të YouTube për të përfunduar një vlerësim të thelluar të kanalit tuaj në YouTube dhe për t'ju siguruar një plan veprimi?

Ne ofrojmë më shumë Shërbime të marketingut në YouTube

Shërbime
Çmimi $
$ 30

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 180
$ 300
$ 450
$ 550

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
Shërbime
Çmimi $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X
Dikush në blerë
më parë