Совети како да станете гуру за убавина на YouTube

Совети за да станете гуру за убавина на YouTube

Откако беше лансиран YouTube, блогирањето за убавина започна. И од она што го сугерира трендот, тој ќе продолжи да расте во иднина. Има многу зависници од шминка кои бараат канали за гуруа за убавина за да научат нови трикови кои им помагаат да останат на врвот на нивната игра за шминкање.

Ако имате интерес за шминка и сте размислувале за создавање на вашиот канал за шминка на YouTube, оваа статија може да ви помогне. Прочитајте за да научите неколку совети кои можат да ви помогнат да станете еден од најдобрите влијателни на YouTube за убавина.

Услуга за евалуација на канали на YouTube
Дали ви треба експерт на YouTube за да завршите длабинска проценка на вашиот канал на YouTube и да ви дадете акциски план?
Ние обезбедуваме експерт Услуга за проценка на канали на YouTube

Засилете ја вашата личност

Опуштената личност може да работи добро во мала група, но нема да се преведе добро пред камера. Мора да станете поголема верзија на вашата вистинска личност. Треба да бидете посигурни, поенергични и позборливи отколку што сте всушност. Ако некогаш сте запознале YouTube во реалниот живот, можеби сте помислиле дека тие се разладена верзија на нивната личност на YouTube.

Инвест

Ако сакате да направите канал за убавина, треба да инвестирате во набавки, како и во производство.

Ќе ви требаат производи за убавина за да ги направите видеата. Ова ги вклучува производите за убавина што вообичаено ги користите, како и оние што сакате да ги прегледате. Треба да добиете висококвалитетни четки бидејќи ќе ги користите цело време.

Освен ова, ќе ви треба и опрема за снимање и уредување на видеото. Ова вклучува а камера, микрофон, софтвер за уредување видео, осветлување и други елементи за поставување на околината. Бидејќи штотуку почнувате, не мора да го купувате најскапиот предмет. Треба само да ги вложите парите во вистинските производи, особено во софтверот за уредување.

Уредете ги вашите видеа

Нема да вреди да се прикачува сè што снимате. Треба да ги уредувате вашите видеа на начин што ќе ги одржува интересни и привлечни. Треба да започнете со користење на a програма за уредување видео. За среќа, нема недостиг од опции достапни на интернет. Можете или да се одлучите за слободен софтвер или да инвестирате во платен. Пред да започнете со увоз на вашата снимка, запознајте се со софтверот и потоа започнете со уредување.

Ако сте почетник, можеби ќе бидете во искушение да користите неколку стилови на уредување. Тоа може да доведе до видео кое не може да се гледа, неуредно. Чувајте ги работите едноставни. Сè додека вашето видео и аудио се задоволителни, ќе бидете во ред. За упатства за шминкање, додајте поглед одблиску на готовата шминка. Овој крупен кадар треба да вклучува снимки од различни агли при добро осветлување. Можете исто така да вклучите блиску до секој производ што сте го користеле.

Промовирајте го вашето видео

Мора да ги промовирате вашите видеа и на други платформи за социјални медиуми. Има многу модни гуруа на YouTube, но најуспешни се оние кои ја шират својата содржина преку повеќе канали на социјалните медиуми. Освен што ја промовирате вашата содржина, можете исто така да ги ажурирате вашите гледачи за вашиот секојдневен живот. Може да ги известите и дека е поставено ново видео и веднаш да го погледнат. Тоа ќе ги натера вашите обожаватели да инвестираат повеќе во вас.

Планира однапред

Треба да имате месечен план за производство на вашата содржина. Во секое време, треба да имате најмалку две видеа подготвени за прикачување. Во случај да имате итен случај, сепак можете да ги возбудите вашите гледачи за вашето следно видео. Исто така, погледнете ги повратните информации што ви ги даваат вашите гледачи. Комуницирајте со нив за да дознаете како можете да ги подобрите вашите видеа.

Значи, ова се неколку начини кои можат да ви помогнат да станете успешен гуру за убавина на YouTube. На почетокот, можеби ќе имате проблем да го зголемите вашиот досег на YouTube. YTpals може да ви помогне во тоа. Преку нивните услуги, можете да добиете бесплатно Претплатници на YouTube, бесплатни лајкови на YouTube, бесплатни коментари на YouTube и многу повеќе.

Во зависност од вашите потреби, можете исто така купете претплатници на YouTube преку нивната премиум услуга. Ова ќе ви одземе тежина од рамената, што ќе ви овозможи да се фокусирате на создавање на вашата содржина.

Совети како да станете гуру за убавина на YouTube од писателите на YTpals,

Исто така на YTpals

5 метрики за аналитика на YouTube кои всушност се важни

5 мерила за YouTube Analytics кои се всушност важни

Кога станува збор за маркетингот на YouTube, постојат бројни анализи за анализа што може да се следат. Овие мерила ни даваат длабок увид во тоа колку добро маркетингуваме на YouTube и што не оди добро

0 Коментари
Начини да ги вклучите вашите миленици во видеата на вашиот Youtube Influencer за ангажман на публиката

Начини да ги вклучите вашите миленици во вашите видеа на YouTube Influencer за ангажман на публиката

Без разлика дали го признаваме тоа или не, сите сме поминале часови и часови низ зајачката дупка на YouTube. Поминавме часови и часови оди од „Мачки облечени како професори на факултет“ до „Кучиња кои реагираат на…

0 Коментари
Yt блог 2

Како да се користи YouTube за маркетинг на влијанија за да добиете вистински резултати?

Кога зборуваме за инфлуенсер маркетинг, Инстаграм е можеби првата мрежа на социјални медиуми што ни паѓа на ум. Но, дали знаевте дека гигантот за споделување видеа YouTube не заостанува? Всушност, тоа беше едно ...

0 Коментари
Добијте пристап до бесплатна видео обука

Курс за бесплатна обука:

Маркетинг и оптимизација за YouTube за да добиете 1 милион прегледи

Споделете ја оваа објава на блогот за да добиете бесплатен пристап до 9-часовна видео обука од експерт на YouTube.

Услуга за проценка на канали на YouTube
Дали ви треба експерт на YouTube за да завршите длабинска проценка на вашиот канал на YouTube и да ви дадете акциски план?
Ние обезбедуваме експерт Услуга за проценка на канали на YouTube

Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на YouTube

Сервис
Цена $
$ 30

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 60
$ 180
$ 300
$ 450
$ 700

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
en English
X
Некој во Купена
пред