Купи YouTube претплатници

Загарантирана испорака 100%

Кои се придобивките од купувањето претплатници на YouTube?

 • ✅ *Потребно е едно видео од 3+ минути објавено на вашиот канал
 • ✅ Ги охрабрува другите да се претплатат на вашиот канал
 • ✅ Претплатниците ќе се држат и нема да бидат отстранети
 • ✅ Безбедна и гарантирана испорака
 • ✅ Резултатите започнуваат во рок од 24-72 часа
 • ✅ Добивајте каде било од претплатниците 10-100 на ден
 • ✅ Ние секогаш испорачуваме повеќе отколку што наредивте!
Кои се придобивките од купувањето претплатници на YouTube?

Главните причини зошто треба да размислите за купување претплатници на YouTube

Сакате да бидете Јутјубер? YouTube е социјална моќ и глобален феномен кој привлекува милијарди гледачи ширум светот. Без разлика дали сте воспоставен бизнис, стартап или сакате да го покажете вашиот талент, YouTube е совршена платформа за постигнување на вашите маркетинг цели.

Да се ​​​​биде успешен YouTuber ќе вклучува градење на база на претплатници и добивање голем број споделувања, допаѓања и коментари. Иако метриката како што се споделувањата, прегледите на видеата и коментарите се важни, зголемувањето на бројот на вашите претплатници е уште поважно.

Создавањето квалитетна содржина ќе помогне, но вашето видео може да биде закопано во милиони слични – или подобри – видеа што се прикачуваат секој ден на YouTube. Поточно, повеќе од 500 часа видео содржини се прикачуваат секоја минута, а една милијарда часа содржина се гледа секој ден на YouTube.

Најбрзиот начин да го зголемите бројот на вашите претплатници е да купете претплатници на YouTube од реномирана компанија за маркетинг услуги на YouTube.

Еве подетално што го прави YouTube популарна маркетинг алатка и главните причини поради кои треба да купите претплатници.

Што го прави YouTube популарна маркетинг алатка?

Истражувањето од 2021 година на Истражувачкиот центар Пју откри дека YouTube е најпопуларната платформа во САД, при што повеќето Американци ја претпочитаат пред другите канали.

Од 2005 година, кога беше лансиран, YouTube воспостави силно присуство низ сто земји ширум светот, покривајќи 95% од светската интернет популација.

Еве уште неколку неверојатни факти и бројки од SEM Rush кои покажуваат зошто YouTube е очигледен избор за маркетерите:

 1. YouTube моментално има 2 милијарди месечни корисници ширум светот.
 2. Секој ден се гледаат пет милијарди видеа на YouTube што значи една милијарда часа потрошувачка на видео содржина дневно.
 3. 74 проценти од возрасните Американци гледаат видеа на YouTube.
 4. Гледачите просечно поминуваат четириесет минути на видеата на YouTube.
 5. До 2022 година, околу 210 милиони луѓе ќе гледаат видеа на YouTube во САД
 6. Освен Millennials, најбрзо растечките демографски групи вклучуваат 50 до 65-годишници (Baby boomers) и 36-49-годишници (Generation X).
 7. Во 2019 година, 2 милијарди луѓе ширум светот се најавија и гледаа по една милијарда часа видеа на YouTube секој ден.
 8. YouTube опфаќа околу една четвртина од светскиот сообраќај за видео стриминг, втор само по Нетфликс.
 9. Освен забава, луѓето гледаат видеа на YouTube за вести, информации, ја зајакнуваат професионалната работа и следат компании и брендови.
 10. Шест од десет луѓе претпочитаат да гледаат видеа преку ТВ во живо

Главните причини за купување претплатници на YouTube

Добијте популарност

YouTube е несомнено една од најдобрите платформи за прикажување на вашиот талент или ширење на свеста за вашата работа. Успешните „Јутјубери“ се едни од најпознатите луѓе во светот на интернет. Без разлика дали објавуваат видеа од игри, блогови за патувања или видеа „како да“, овие популарни Јутјубери го изградија својот бренд и го покажаа својот занает на YouTube. Првиот чекор за да станете успешен YouTuber е да стекнете популарност.

Некои од најпопуларните категории на видеа на YouTube се:

 • Преглед на производи – Од 2017 година, гледачите на YouTube гледале повеќе од 50,000 години видеа со преглед на производи на мобилни уреди. Доверливите рецензии играат витална улога во мотивирањето на потрошувачите кон купување. Видеата за преглед на производи и овозможуваат на публиката да ја види изведбата на производот и да добие повратна информација од рецензентот.
 • Видеа за откажување од боксот – Откривањето на видеата стана големо влијание врз одлуките за купување на гледачите. Тие се исто така ефикасен начин за брендовите да ја шират свеста за нивните нови производи или услуги.
 • Едукативни видеа - Гледачите сакаат видеа на YouTube за модни трендови, визуелни уметности, историја, математика, бизнис и други теми.
 • Видеа за предизвик – Од „Предизвикот за нагласување“ до „Забавни и случајни факти за мене“, видеата со ознаки и предизвици се многу популарни. Овој видео формат ги охрабрува корисниците да гледаат како создавачите го прават предизвикот на уникатни начини.
 • Комедија – Комичните видеа се меѓу форматите кои имаат големи шанси да достигнат „вирален“ статус.
 • Игри – Од „Minecraft“ до „League of Legends“, видеата за игри се популарна категорија на YouTube.
 • Влаги – Влоговите или видео блоговите им овозможуваат на следбениците да го видат „вистинскиот“ вас и да се поврзат со вас. Врвните блогери обично имаат милиони претплатници.

Дури и кога правите висококвалитетно видео во вашата ниша и го објавувате, нема гаранција за моментален успех. Можеби изгледа дека виралните Јутјубери имаат тајна, магична формула за инстант слава на Интернет. Тие едноставно снимаат видео и објавуваат, а следат милиони прегледи и претплатници. Иако ова може да функционира за познати личности и популарни канали, почетниците ќе треба да го започнат моментумот со купување претплатници на YouTube.

Видеото на YouTube се смета за „добро“ ако има CTR (стапка на кликање) повеќе од 10 проценти, задржување од 50 проценти и четири минути просечно време на гледање.

Стапката на кликнување или CTR се пресметува со делење на бројот на кликнувања на вашето видео со импресиите на сликички (видео закачки). На пример, ако вашата слика е прегледана 1,00 пати и 10 луѓе кликнат на видеото, стапката на кликање е 10 проценти.

Колку е поголем бројот на претплатници на сметката на YouTube, толку се поголеми шансите за зголемување на CTR, задржувањето и времето на гледање.

Според проценката, може да бидат потребни речиси две години за да ги добиете првите илјада претплатници на YouTube. Ова може да биде многу бавно и фрустрирачко искуство за луѓето кои сакаат брзо да остават свој белег на каналот.

Кога купувате претплатници на YouTube, можете да го зајакнете и одржите моментумот. Купувањето претплатници на YouTube, исто така, ќе испрати порака до другите корисници на YouTube дека вашата содржина е популарна и вредна.

Откако ќе се зголеми бројот на вашите претплатници, ќе привлече сè повеќе луѓе да го проверат вашето видео и да се претплатат на вашиот канал.

Одете на мобилен за да го проширите вашиот досег

Дали имате повеќеканална маркетинг стратегија? Мобилен маркетинг е дигитална маркетинг стратегија која има за цел да допре до публиката на мобилни уреди, вклучувајќи таблети и паметни телефони. Статиста проценува дека има 290 милиони Американци кои се корисници на мобилни телефони во 2020 година досега. Со оглед на пенетрацијата на паметните телефони од 79.10 проценти, САД се четврти во светот во однос на сопствениците на мобилни телефони.

Со оглед на тоа што клиентите го пренасочуваат вниманието кон мобилните уреди, маркетерите даваат приоритет на секанален ангажман со нивната целна публика со мобилниот маркетинг. Мобилниот маркетинг може да вклучи испраќање пораки на брендот преку СМС или ладни повици. Овие притисни маркетинг стратегии имаат и долгорочни и краткорочни недостатоци. Потрошувачите можат лесно да ги блокираат повиците и да туркаат реклами. За маркетерите, следењето на повратот на инвестицијата и таргетирањето конкретна база на клиенти станува тешко со притисниот маркетинг.

YouTube е совршено прилагоден за влезен или привлечен маркетинг пристап на мобилни уреди. Преку влезниот маркетинг, брендовите можат да се вклучат и да ги поканат своите целни клиенти и да градат силни врски.

Овие бројки на HubSpot покажуваат зошто YouTube е вистинскиот избор за мобилен маркетинг:

 • Повеќето возрасни (75 проценти) гледаат видеа на YouTube на нивните мобилни уреди.
 • YouTube за една недела допира повеќе луѓе во возрасната група од 18 до 49 години на мобилни уреди во споредба со која било кабелска мрежа.
 • Над три четвртини од времето на гледање на YouTube е на мобилни уреди.

Студијата на Google покажува дека корисниците на паметни телефони имаат 1.4 пати поголема веројатност да обрнат внимание на брендирана содржина или реклами на YouTube.

Истражувачите, исто така, открија дека гледачите на видео за паметни телефони имаат поголема веројатност да се чувствуваат поврзани со брендови кои нудат видео содржини на мобилни уреди во споредба со гледачите на ТВ. И пред сè, студија од 2020 година покажа дека 70 проценти од гледачите купувале откако го виделе видеото на брендот на YouTube.

Други дејства што ги преземаат гледачите откако гледаат брендирани видеа на нивните мобилни уреди вклучуваат:

 • Посетете ја веб-страницата или продавницата на брендот.
 • Разговарајте за брендот со други.
 • Позитивно променете го нивното мислење за брендот, услугата или производот.
 • Споделете ја брендираната видео содржина за услугата, производот или компанијата.

Паметен начин за креирање на победничка стратегија за мобилен маркетинг е да креирате видеа за брендирање на YouTube и да ги промовирате пред пошироката публика со купување претплатници на YouTube. Луѓето се во потрага по знаци за да одлучат што да гледаат на социјалните мрежи и каква содржина вреди за нивното време. Ако вашата сметка на YouTube има илјадници претплатници, таа се истакнува како реномирана сметка што многу луѓе ја следат.

Дополнете ги вашите маркетинг напори

За брендовите, врвен приоритет е да се има маркетинг стратегија на YouTube. Внимателните видеа помагаат да се зајакне меморијата на брендот и да се потсетиме бидејќи визуелните слики се обработуваат побрзо во споредба со текстуалните пораки. Видеата на YouTube исто така може да му помогнат на вашиот бизнис да го придвижи сообраќајот до вашата веб-локација или продавница за е-трговија, да ги зголеми конверзиите и да достигне поширока база на публика. Присуството на YouTube, исто така, ја олеснува вашата целна публика да ве најде на пребарувачите. Може да емитувате настан во живо со преноси во живо на YouTube. Ова го изложува вашиот бренд и производ или услуга на поширока публика на рентабилен начин.

Вашата маркетинг стратегија на YouTube има големи шанси да ви ги даде посакуваните резултати кога имате силна база на претплатници.

Купувањето листа на претплатници на YouTube е одличен начин за дополнување на вашите маркетинг напори на YouTube. Тоа ви помага наскоро да стекнете нови следбеници и да собирате допаѓања, коментари и споделувања. Со повеќе претплатници, можете да изградите обемна листа на е-пошта што игра клучна улога во зголемувањето на конверзиите и ангажманот.

Списокот на претплатници обезбедува топли потенцијали кои можете да ги искористите за следење, ангажирање и на крајот да ги претворите во клиенти. Бројот на претплатници на YouTube е еден од важните фактори за рангирање. Купувањето активни претплатници на YouTube му помага на вашиот бизнис да стекне поголемо признание. Колку повеќе се бројат вашите претплатници, толку е посилна вашата репутација и кредибилитет што може да привлече повеќе органски претплатници на вашиот канал.

Заработете повеќе

Една од причините зошто многу луѓе започнуваат канал на YouTube е да заработат пари. Бројот на канали на YouTube кои заработуваат шест цифри годишно се зголеми за 40 проценти на годишно ниво, додека каналите кои заработуваат 10,000 долари годишно се зголемија за 50 проценти.
Многу успешни Јутјубери заработуваат шестцифрен приход од YouTube. На пример, Јутјуберот за лични финансии Нејт О'Брајан има 1.1 милион претплатници и заработил 444,000 долари од реклами за една година. Врвните ѕвезди на YouTube како PewDiePie и Smosh заработуваат од 8.5 до 12 милиони долари.

За да започнете да заработувате пари од YouTube, ќе треба да имате минимум илјада претплатници во последните дванаесет месеци, како и 4000 јавни часови за гледање. Кога ќе ги добиете овие многу претплатници, ќе ги исполнувате условите за Партнерската програма што ја нуди YouTube. Ова ви овозможува да заработувате приход од претплати, реклами, продажба на стоки и членства на канали.

Google AdSense: Партнерството ви дава пристап до алатки кои ви овозможуваат да ги монетизирате вашите видеа со Google AdSense. Повеќето познати личности на YouTube заработуваат голем дел од својот приход од Google AdSense. На пример, ако имате 1,000,000 претплатници кои гледаат две ваши видеа за една недела, можете да заработите до 36,000 долари само од AdSense.

Според проценката, 20,000 прегледи дневно може да ви помогнат да заработите помеѓу 28 и 47 долари дневно во просек, со месечна заработка од 460 до 769 долари. Ако бројот на прегледи дневно остане константен, можете да заработувате од 5,600 до 9,353 долари годишно.

Продажба на стоки: Партнерите на YouTube можат да продадат дванаесет производи со овозможување на оваа функција на сметката на YouTube. Некои познати личности заработија милиони продавајќи стока на своите обожаватели. PewDiePie, шведската ѕвезда на видео игри, има 98 милиони претплатници на YouTube и заработува 6.8 милиони долари месечно од продажба на стоки. Можете исто така да ги промовирате вашите стоки/производи на вашиот канал.

Членство во канали: Кога ќе добиете 1000 претплатници на вашиот канал на YouTube, можете да заработите и со овозможување на функцијата за членство на каналот во вашата сметка. Вашите следбеници и обожаватели вршат месечни плаќања за да добијат бонус содржини, вклучувајќи разговори во живо, специјални видеа и значки. Најдобрите создавачи на видеа на YouTube заработуваат 40,000 долари секој месец преку членствата на каналот.

Импланс маркетинг: Во зависност од вашата ниша, можете исто така да ги диверзифицирате вашите извори на приход со партнерски маркетинг, спонзорства и онлајн курсеви. Бизнисите им плаќаат на Јутјуберите со добра количина на следбеници за да го промовираат својот бренд или производ на каналот. Популарните создавачи на YouTube се подеднакво, ако не и поефикасни во промовирањето на свеста за брендот во споредба со познатите личности и влијателните личности. Инфлуенсерите на YouTube обично наредуваат повисоки цени за да промовираат брендови во споредба со објавите на Инстаграм. Може да заработите 2000 долари по видео ако имате 100 илјади претплатници.

Според една студија, инфлуенсер од средно ниво наплатува 2,000 долари на 100,000 претплатници за да промовира бренд на нивната сметка на YouTube.
Главните причини зошто треба да размислите за купување претплатници на YouTube

Привлечете вистински претплатници

Пазарџиите го користат она што е познато како „менталитет на стадо“ за да ја зголемат продажбата и ангажираноста. Менталитетот на стадото се однесува на тоа како луѓето се под влијание на другите да направат нешто затоа што повеќето луѓе го прават тоа.

Како социјални животни, ние се потпираме на информации од другите за да донесуваме одлуки. Од изборот на кариера, политичките склоности до гардеробите, нашите склоности обично се обликуваат од нашите општествени опсервации. Психолозите проучувале како стратегиите за социјално учење ја обликуваат колективната интелигенција на луѓето.

Откриле дека луѓето имаат тенденција да ги копираат другите, и колку е поголем бројот на луѓе кои направиле одреден избор, толку повеќе другите луѓе ги копираат. Ова е ист начин на кој луѓето избираат апликации врз основа на нивните бројки за преземање или ги следат сметките на социјалните мрежи кои имаат голем број следбеници. Вистина е и дека кога луѓето бараат и наоѓаат видео што има повеќе претплатници, прегледи и допаѓања, тие одлучуваат да го следат тоа видео. Кога гледачите ќе видат дека дофатот на видеото е мал, тие имаат тенденција да претпостават дека содржината не вреди да се гледа. Тие можат брзо да продолжат понатаму и да бараат слично видео од попопуларен канал на YouTube што има поголема гледаност.

Недостатокот на претплатници за вашиот канал на YouTube, исто така, ќе ги намали шансите вашето видео да добие допаѓања, коментари или споделувања бидејќи гледачите не се сигурни дали тоа е доверлив извор на информации. Кога плаќате за претплатници, ќе ги подобрите шансите другите луѓе да станат ваши следбеници и претплатници едноставно поради „менталитетот на стадото“.

Поставете се како авторитет

Една од важните причини за купување претплатници на YouTube е да го зголемите авторитетот на вашиот бренд/личен бренд. Имањето повеќе претплатници на вашиот канал на YouTube сигнализира дека сте сериозен играч во нишата во споредба со неколку претплатници. Како што е нагласено погоре, поголем претплатник ви отвора можности да заработите повеќе пари, да соработувате со други професионалци и влијателни лица.

Според студијата на SEM rush од 2019 година, 48 проценти од луѓето веруваат дека YouTube ќе биде најголемиот придонесувач за зајакнување на ефикасноста на комуникациите за односи со јавноста во следните пет години. Без разлика дали вашата ниша лежи во односите со јавноста, модата, негата на кожата, финансиите, игрите или комедијата, добивањето повеќе претплатници на YouTube може да ви помогне да се утврдите како експерт во индустријата.

Намалете го напорот

Претплатниците играат клучна улога во вашиот успех како YouTuber. Од можностите за монетизација, проширување на досегот, стекнување популарност до вмрежување, големиот број претплатници нуди повеќекратни придобивки. За новите учесници на платформата, стекнувањето претплатници и градењето кредибилитет може да биде предизвик. Потребен е постојан напор, додека одзема многу време за да ги придобиете вашите први 1000 следбеници. Како што покажува една студија, може да бидат потребни дури две години за да се здобијат со илјада претплатници.

Зголемувањето на бројот на претплатници на YouTube може да вклучи посветување големо внимание на квалитетот на видеото, фреквенцијата на прикачување, оптимизацијата на пребарувачот (SEO) за да се зголеми рангирањето на вашето видео за пребарување и други стратегии. Иако овие напори се неопходни, ќе треба да посветите многу време за да ги исправите сите аспекти на вашето видео на YouTube. И покрај правењето висококвалитетно, привлечно видео, можеби нема да има многу претплатници во првите неколку години.

Кога купувате претплатници, тоа ќе ви помогне да ја изградите базата на вашите следбеници за брзо време и со минимален напор. Наместо да се грижите за бројот на вашите претплатници, можете да се фокусирате на создавање нови, привлечни видеа кои ќе ја привлечат вашата целна публика.

Рангирање за пребарување

Според Ахерфс, рангирањето повисоко на страниците за пребарување на Google и YouTube е главен приоритет за дигиталните маркетери бидејќи:

 • 68 проценти од онлајн искуствата започнуваат со пребарувач - луѓето имаат поголема веројатност да го најдат вашето видео ако рангирате повисоко на пребарувачот.
 • 75 проценти од пребарувачите на Google не ги надминуваат резултатите од првата страница, а само 0.78 проценти од корисниците кликнуваат на резултатите од пребарувањето на втората страница

Постојат повеќе работи што можете да ги направите за да го зголемите рангирањето на вашите видеа на YouTube на Google. Тие вклучуваат наоѓање и користење на вистинските клучни зборови (ова се зборовите што ги користи вашата целна публика за да бара содржина слична на вашата), додавање ознаки на YouTube и оптимизирање на квалитетот на вашето видео на YouTube. Сепак, најбрзиот начин е да го зголемите бројот на вашите претплатници.

Според Нил Пател, YouTube ги рангира видеата врз основа на:

 • Јачина на каналот
 • Број на прегледи
 • Релевантност на клучни зборови
 • Акции
 • Орган
 • Верувајте
 • коментари
 • Задржување на публиката

Довербата пак е поврзана со бројот на претплатници што каналот на YouTube ги има, освен со прегледите и авторитетот. Истражувањата покажуваат дека бројот на допаѓања, прегледи, коментари и споделувања на видео на YouTube е во силна корелација со повисоките рангирања на YouTube. Важна причина да платите за претплатниците на YouTube е тоа што можете да ги зголемите допаѓањата, прегледите и коментарите на вашето видео со добивање повеќе вистински претплатници и проширување на вашиот досег.

Каналите на YouTube кои имаат повеќе претплатници добиваат приоритетно поставување во пребарувањата што се вршат на Google и на лице место на YouTube. Бројот на претплатници е исто така клучен фактор што алгоритмите на YouTube го користат за рангирање на видеата. Иако коментирањето или допаѓањата се еднократни дејства, претплатите покажуваат дека луѓето редовно ќе ја гледаат видео содржината што ја создавате. Ова игра централна улога во одразувањето на вредноста што ја нудите за YouTube.

Ова е причината зошто повеќето Јутјубери поттикнуваат претплати.

Без разлика од каде доаѓаат вашите претплатници, имањето повеќе претплатници ќе помогне да се оптимизира вашето оптимизација. Ова осигурува дека вашето видео ќе го најде и гледа поголема публика. Следствено, колку е поголем бројот на луѓе кои ја гледаат вашата содржина, толку е поголем протокот на органски претплатници за вашиот канал на YouTube.
Барањето од луѓето да остават коментари, исто така, ќе помогне да се зголеми рангирањето на вашите видеа на YouTube. Градењето на вашата база на претплатници е првиот чекор за усвојување на овие стратегии за да се рангирате повисоко.

Вклучете ги вашите претплатници

Имањето добра база на претплатници ја зголемува вашата самодоверба кога штотуку почнувате како YouTuber. Ова е применливо и за оние кои веќе некое време создаваат видеа на YouTube, но не можат да ја градат својата база на претплатници.
Откако ќе имате значителен број претплатници и прегледи, ќе се чувствувате мотивирани редовно да додавате свежа содржина. Направете видеа за вашата уметност, музика, патување, храна или вашата професија за да ги вклучите вашите вистински претплатници.

Потоа можете да направите лично видео за да им посакате добредојде на вашите вистински претплатници и да ги натерате да се чувствуваат ценети и посебни. Додавањето оригинален воден печат на вашето видео не само што ќе го заштити вашето видео, туку ќе им овозможи на гледачите да кликнат на него и да се претплатат на вашиот канал. Копчето за претплата автоматски се појавува на вашиот оригинален воден печат.
Ангажирањето на вашите претплатници ќе вклучува и правење видеа што ги привлекуваат нивните интереси. Еве неколку статистички податоци од HubSpot кои покажуваат каква содржина претпочитаат гледачите на YouTube:

 • Музичките видеа се едни од најпопуларните на YouTube.
 • Видеата поврзани со купување имаа пет пати повисоки часови на гледање во последно време.
 • YouTube прави 70 отсто од гледачите да бидат свесни за брендовите.
 • Гледачите имаат двојно поголема веројатност да купат производ што го гледале на YouTube.
 • Во споредба со другите платформи, поголема е веројатноста гледачите да бараат информации за услуга, производ или бренд на YouTube.
 • Корисниците на YouTube ги претпочитаат видеата со упатства на YouTube, наместо да го читаат прирачникот или упатствата за производот.
 • Главните причини за гледање YouTube се да се чувствувате забавно и опуштено.
 • Видеата за релаксација, како што е сечењето сапун, го зголемија времето за гледање за 70 проценти.
 • Комедија и видеа „како да“ се другите популарни категории на содржини на YouTube.

Зголемете го алгоритмот на YouTube

Алгоритмот на YouTube е специфичен и одлучува околу три четвртини од видеата што гледачите на YouTube ги гледаат. Препораките на YouTube се засноваат на повеќе метрики како што се претплатници, историја на гледаност, време на гледање, релевантност и ангажираност. Клучна причина за купување претплатници е тоа што алгоритмот веројатно ќе го предложи вашето видео на повеќе гледачи.

Купувањето претплатници на YouTube е лесно и брзо

Ако сте загрижени за проблемите со наоѓање на вистинската локација за купување претплати, тука е едноставното решение. YTpals е водечки сајт до купете претплатници на YouTube. Може да очекувате брзи резултати и рационализиран процес на купување. Можете да ги купите првите 50 претплатници на YouTube за 20 долари, додека 5000 прегледи се по цена од 60 долари.

Можете исто така да изберете бесплатни прегледи на YouTube за брзо следење на вашиот пат до градење на базата на претплатници, допаѓања, коментари и споделувања.

YTpals има и конкурентни цени за лајкови, коментари, часови на гледање и споделувања на YouTube што може да ја зголемат вашата маркетинг стратегија на YouTube. Кога плаќате за претплатници, ќе почнете да ги добивате во рок од 24 часа. Откако ќе бидете сведоци на опипливите придобивки од стекнувањето претплатници на YouTube, можете постепено да го зголемувате бројот на претплатници на 100, 500 или повеќе.

Ако сакате да купувате коментари, YTpals нуди сопствени коментари за пристапни цени. Можете веднаш да купите десет прилагодени коментари за вашето видео на YouTube што сте го поставиле за ниска цена. Можете исто така да купите 30 или 50 коментари по конкурентни цени. Кога станува збор за лајкови, YTpals нуди 200 лајкови на YouTube за 20 долари.
Купувањето на сите нив како пакет ќе обезбеди цврста основа што ви е потребна за да го доведете вашиот канал на YouTube на нови нивоа на успех.

Доверба од 500,000+ клиенти

Погледнете што велат нашите клиенти кога купуваат претплатници на YouTube


Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на YouTube

Сервис
Цена $
$ 30

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Во моментов не нудиме Часови на гледање, но тие ќе бидат повторно достапни наскоро. Доколку сте нарачале кај нас и сè уште не сте ги добиле, ве молиме издржете се и ние ќе ви ги доставиме што е можно поскоро. Секогаш можеш Контактирајте нѐ ако имате какви било прашања. Ви благодарам.
Сервис
Цена $
$ 60
$ 180
$ 300
$ 450
$ 700

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
en English
X
Некој во Купена
пред