Топ 7 алатки за уредување видеа што треба да ги провери секој YouTube Influencer денес

Како да направите вашите видеа на YouTube да изгледаат попрофесионални?

Можеби сте го слушнале ова порано, но важно е да ги имате вистинските алатки за работата. Без разлика дали сте почетник или професионалец, треба да имате арсенал на алатки за уредување што ќе ви овозможат да ги направите најдобрите можни видеа.

Во овој блог, ќе најдете 7 алатки за уредување видео што секој влијателен на YouTube треба да ги провери денес.

Filmora

Filmora измина долг пат откако беше лансирана. Со чист и лесен за користење интерфејс, Filmora е преполна со неверојатни карактеристики што го прават создавањето квалитетни видеа на YouTube како парче торта. Функциите се прилично лесни за користење, што го прави совршена алатка за луѓе кои штотуку почнуваат на YouTube.
Некои значајни карактеристики на оваа алатка за уредување се:

 • Напредно уредување на текст
 • Стабилизација на видеото, така што нема ефекти на тресење на камерата
 • Подесување на боја
 • Магнетна временска линија, која ви овозможува да влечете и прикачите видео клип во временската линија без да создадете празен простор.

Вегас Про 365

Ако барате напреден софтвер за уредување видео на YouTube, Vegas Pro 365 вреди да се сними. Вегас Про интерфејсот не е многу интуитивен, и ако сте почетник, можеби ќе ви треба малку време да сфатите како да ги користите функциите. Сепак, за искусни влијателни на YouTube, Vegas Pro нуди многу напредни функции.

Некои од овие напредни функции вклучуваат:

 • 3D уредување
 • Автоматско вкрстување
 • Специјални ефекти
 • Уредување со повеќе камери

Adobe Premiere Pro

Со извонредна репутација, Adobe Premiere Pro е еден од најдобрите софтвери за уредување видео достапни на пазарот денес. Дури и професионалните уредувачи на видео го користат овој софтвер за да трансформираат едноставни видеа во прекрасни уметнички дела. Многу креатори на содржини на YouTube прават видеа во 4K поради неговиот врвен квалитет. Колку е подобар квалитетот на видеото, толку повеќе споделувања, лајкови и коментари на YouTube добива вашето видео. Adobe Premiere Pro може да се справи дури и со 8K и VR.

Неговите клучни карактеристики вклучуваат:

 • Поддршка за VR со извонредни функции
 • Голема залихи аудио библиотека
 • Автоматско реформатирање на видеото
 • Огромен опсег на формати

iMovie

Ако сте корисник на Mac и не сте заинтересирани да преземате софтвер од трета страна, обидете се со iMovie. Од 2003 година, iMovie е претходно инсталиран во сите нови верзии на оперативниот систем Mac. Нуди пристојни функции за уредување видео, вклучително и визуелни ефекти, гласови и прилагодувања на брзината на видеото. Дури и ако немате големо искуство во уредување видео, сепак ќе можете да произведувате видеа со професионален изглед со iMovie.

Некои од значајните карактеристики на iMovie се:

 • Поддржува HD и 4K (во најновите верзии)
 • Автоматско уредување на видео
 • Претходно изградени заднини и теми
 • Видео стабилизација

капкут

Влијателите на YouTube сакаат да го следат ангажманот преку коментари и допаѓања на YouTube. Паметен телефон е лесен начин за тоа. Сепак, дали сте некој што сака да уредува видеа на вашиот паметен телефон? Ако сте, можеби ќе сакате да го пробате Capcut. Со лесни за употреба видео шаблони и функции за уредување видео, Capcut може да ви помогне да уредувате видеа на YouTube дури и кога сте во движење.

Неколку од функциите за уредување видео на Capcut вклучуваат:

 • Клучна рамка и следење
 • 3D зум
 • Обратно видео
 • Широк избор на специјални ефекти

Final Cut Pro

Final Cut Pro е уште една одлична алатка за уредување видео за корисниците на Apple. Благодарение на неговиот лесен и интуитивен интерфејс, добивате резултати со професионален изглед, дури и ако сте почетник во уредувањето. Final Cut Pro ви го дава најдоброто од двата света - доволно е лесен за почетник и доволно напреден за професионален уредувач на видео.

Неколку од неговите значајни карактеристики вклучуваат

 • Оптимизирано за Mac
 • Уредување видео од 360 степени
 • Може автоматски да синхронизира до 64 агли на камерата
 • Шаблони за графички движења

Моиви Видео пакет

Movavi Video Suite е прифатлива опција за уредниците почетници, кои бараат лесен и брз начин да ги уредуваат своите видеа на YouTube. Доаѓа со некои одлични карактеристики, како што се бавно движење, поддршка на титлови, chroma копче и така натаму. Ако барате се-во-едно решение за уредување на вашите видеа на YouTube, ова е тоа. Со неверојатни видеа, не само што ќе ги зголемите вашите лајкови на YouTube, туку и ќе ги зголемите вашите следбеници.

Клучните карактеристики вклучуваат:

 • Функција за снимање на екран, корисна за упатства
 • 4K поддршка
 • Снимајте ТВ програми
 • Изберете додатоци врз основа на нивото на вештина и потребите

Заклучок

Ако сте гледале на YouTube, тогаш знаете колку се важни видеата со добар квалитет. Кога некој инфлуенсер прикачува паметно уредено видео, тоа може да ве поттикне да станете претплатник на YouTube. Дајте им на вашите следбеници најдобриот квалитет на видеото со овие неверојатни алатки за уредување видео.

Може да ја посетите YTpals за да добиете бесплатни претплатници на YouTube. Ако сакате брзо да го развивате вашиот канал, имате опција купи претплатници, допаѓања и прегледи.

Топ 7 алатки за уредување видеа што треба да ги провери секој YouTube Influencer денес од писателите на YTpals,

Исто така на YTpals

Совети за да станете гуру за убавина на YouTube

Совети како да станете гуру за убавина на YouTube

Откако беше лансиран YouTube, блогирањето за убавина започна. И од она што го сугерира трендот, тој ќе продолжи да расте во иднина. Има многу зависници од шминка кои изгледаат до…

0 Коментари
Топ 5 начини да ги натерате гледачите да коментираат на вашите видеа на YouTube

Топ 5 начини да ги натерате гледачите да коментираат на вашите видеа на YouTube

Креаторите на содржини на YouTube работат на нивната стратегија за оптимизација за да ги здружат своите конкуренти и да го подобрат нивното рангирање на YouTube. При рангирањето на видеата, алгоритмот на YouTube го зема предвид и ангажманот на гледачите. Има некои важни индикатори кои…

0 Коментари
Како да извлечете максимум од хаштагови за да ја оптимизирате вашата содржина на YouTube

Како да извлечете максимум од хаштагови за да ја оптимизирате вашата содржина на YouTube

Многу луѓе сметаат дека техниките за оптимизација на пребарувачите можат да се применат само на веб-страници. Сепак, тоа е далеку од вистината, бидејќи техниките за оптимизација на пребарувачите може да се користат на која било платформа. Хаштаговите…

0 Коментари
Добијте пристап до бесплатна видео обука

Курс за бесплатна обука:

Маркетинг и оптимизација за YouTube за да добиете 1 милион прегледи

Споделете ја оваа објава на блогот за да добиете бесплатен пристап до 9-часовна видео обука од експерт на YouTube.

Услуга за проценка на канали на YouTube
Дали ви треба експерт на YouTube за да завршите длабинска проценка на вашиот канал на YouTube и да ви дадете акциски план?
Ние обезбедуваме експерт Услуга за проценка на канали на YouTube

Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на YouTube

Сервис
Цена $
$ 30

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 60
$ 180
$ 300
$ 450
$ 700

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
en English
X
Некој во Купена
пред