Дали сакате БЕСПЛАТНИ претплатници на YouTube и БЕСПЛАТНИ лајкови на YouTube?

Дали сакате повеќе претплатници и сака ангажман на вашите видеа на YouTube? Внесете ја URL-то на YouTube каналот за да се најавите и да започнете!

Добијте бесплатни претплатници на YouTube сега! or Купи YouTube претплатници

Пријавување и најавување

Пријавување и најавување

Пријавувањето и најавувањето трае 30 секунди!

Активирајте план

Активирајте план

Активирајте го нашиот исклучително популарен и ефективен бесплатен план или испробајте платен план.

Гледајте го растот на вашиот канал

Гледајте го растот на вашиот канал

Гледајте ги претплатниците на вашиот канал и лајковите се зголемуваат!

Бесплатни и платени планови

Усогласени планови и цени за да одговараат на вашите потреби

СТАРТЕР

Бесплатни засекогаш!

СТАРТЕР
слободен
 • Добијте 5 претплатници за 12 часа
 • Претплатниците се со помало задржување
 • Се претплатите и сакате 6 видеа
 • Рачно го активирате планот
 • Активирајте 1x на секои 12 часа

 • Бројот на претплатници мора да биде јавен
 • Мора да има објавено 1+ видеа
 • Престанете да го користите во секое време!

Претпријатие

Пат до про

Претпријатие
20
 • Добивајте 75-100 претплатници неделно!
 • Претплатниците се со висока задржување
 • Се претплатите и сакате 0 видеа
 • План е 100% Автоматски
 • Се активира себеси секој ден

 • Бројот на претплатници мора да биде јавен
 • Мора да има објавено 1+ видеа
 • Откажи во секое време!

Елита

На брзата патека

Елита
 • Добивајте 150-200 претплати неделно!
 • Претплатниците се со висока задржување
 • Се претплатите и сакате 0 видеа
 • План е 100% Автоматски
 • Се активира себеси секој ден

 • Бројот на претплатници мора да биде јавен
 • Мора да има објавено 1+ видеа
 • Откажи во секое време!

Славна личност

Планот на Рокстар

Славна личност
80
 • Добивајте 300-400 претплати неделно!
 • Претплатниците се со висока задржување
 • Се претплатите и сакате 0 видеа
 • План е 100% Автоматски
 • Се активира себеси секој ден

 • Бројот на претплатници мора да биде јавен
 • Мора да има објавено 1+ видеа
 • Откажи во секое време!

15 начини да добиете повеќе бесплатни претплатници на YouTube за вашиот бизнис

Дали знаете дека има околу 1.86 милијарди корисници на YouTube ширум светот во 2021 година? 18% од луѓето го користат YouTube особено за да следат компании и брендови.

Овие статистики очигледно јасно покажуваат дека ако вие како сопственик на бизнис не ја искористите моќта на YouTube, губите многу! Видео содржината е иднината. Тоа без напор помага да се прошири вашиот дофат и да се изгради свест за брендот. Но, со таква конкуренција, како се издвојувате од огромниот океан со видео содржини што се лесно достапни?

На овој блог, заокруживме 15 корисни совети и трикови за да соберете бесплатни претплатници на YouTube за да го подигнете вашиот бизнис на повисоко ниво. Ајде да се нурнеме директно!

1. Побарајте од вашата публика да се претплати

Колку и да звучи клише, едноставно охрабрувањето на вашата публика да се претплати на вашиот канал понекогаш може да биде се што е потребно за да стекнете бесплатни претплатници на YouTube. Тоа е сосема слично на тоа како ги инкорпорирате CTA (Повик за акција) кон крајот на вашите објавувања на блогови, целни страници или други објави на социјалните медиуми.

На пример, можете да го започнете вашето видео со тоа што ќе ги замолите гледачите да се претплатат на вашиот канал доколку сакаат постојано да гледаат повеќе содржини од вас.

Ако мислите дека започнувањето на видеото со барање претплата ве тера да наидете на продажба, можете да го направите тоа на крајот од видеото. Не заборавајте да покажете зошто вреди да се претплатите на вашиот канал и содржината што ја носите на маса во корист на вашите гледачи. Бидете искрени и покажете им што значи нивниот ангажман за вас и како ви помага да направите најдобра содржина како творец.

2. Создадете привлечна содржина

Ова може да изгледа како неточно, но сепак треба да се спомене. Премногу креатори на YouTube почетници сметаат дека можат да станат следната голема сензација на YouTube со објавување просечна содржина. Вести блиц: Не можете! Интернетот е преплавен со видеа и содржини од секаков вид. Со толку многу опции за избор, треба да бидете во можност да понудите нешто уникатно за вашата публика за да може да го гледа вашиот канал и да се претплати на него. Ако не, тие секогаш имаат опција да се преселат на следниот најдобар канал.

Не заборавајте да направите обемна основа пред да размислите да го креирате следното видео. Наместо повторно да го создавате она што го прават сите други во вашата индустрија, размислете надвор од кутијата и излезете со вашите уникатни идеи за содржина. Обрнете посебно внимание на првите 10 секунди од вашето видео, бидејќи тие можат или да ги намамат вашите гледачи или да ги одложат.

3. Бидете конзистентни

Запрашајте се. На кој канал повеќе би се претплатиле? Оној што објавува еднаш месечно само за да оди AWOL? Или, друг канал што објавува постојано двапати неделно? Сите го знаеме одговорот - го избираме оној кој редовно го ажурира нивниот канал со нова содржина за нивните гледачи. Како творец, вашата публика очекува од вас да објавувате навреме за да бидете вклучени и да привлечете нови гледачи. Колку повеќе бесплатни претплатници на YouTube, толку повеќе бесплатни лајкови на YouTube добивате. Win-win!

Имањето распоред за објавување на вашата содржина, исто така, ве одржува организирани и дава резултати. Не мора нужно да седите пред компјутер за да одите во живо и да го објавите. Можете да ги користите алатките за управување со социјалните медиуми кои ви овозможуваат да ги закажете вашите видеа што можат да се објават подоцна.

Начини на кои можете да добиете повеќе бесплатни претплатници на YouTube за вашиот бизнис

4. Промовирајте го вашиот канал на YouTube преку други платформи

Ако веќе имате веб -страница, одличен начин да стекнете бесплатни претплатници на YouTube е да го искористите постојаниот сообраќај на вашата веб -страница. Промовирајте го вашиот канал на YouTube на вашата веб -страница. Ако ги користите вистинските додатоци, вашата публика може едноставно да кликне на копче и да биде упатена на вашата страница на YouTube за да ја прикаже вашата содржина. Вие исто така може да размислите да ги вметнете вашите линкови на YouTube во објавите на блогот за да ги намамите вашите читатели да ја посетат страницата.

Друг одличен трик е преку вкрстено промовирање на вашиот канал на YouTube на други платформи за социјални медиуми како Твитер, Фејсбук, Инстаграм и Линкдин. Секогаш кога ви претстои ново видео, можете да го споделите трејлерот или фрагментите од него на вашата приказна на Инстаграм за да изградите исчекување. Ако сте собрале пристоен број на следбеници на овие платформи, и тие го сакаат она што го правите, ќе биде само прашање на време кога ќе станат ваши долгогодишни претплатници.

5. Додадете воден печат на вашите видеа

Создавачите на содржини на YouTube можат да додадат мал воден печат на сите видеа што ги создаваат. Честопати, создавачите на почетни содржини дури и не сфаќаат дека опцијата за воден печат постои на платформата. Тоа е мала икона што лебди во долниот десен агол на вашите видеа. Можете или да го прилагодите на воден печат на вашата марка или да користите воден печат што личи на стандардното копче за претплаќање на YouTube.

За жал, многу пати брендот воден печат може да остане незабележан или да не ги поттикне гледачите да преземат каква било акција. Ви предлагаме да се држите до црвеното копче за претплата што YouTube обично го користи. Ова им олеснува на гледачите да забележат, и најверојатно ќе кликнат на неа. Меѓутоа, ако с still уште сакате да прилагодите, можете да кликнете на Прилагодување во менито и потоа изберете Брендирање.

6. Погледнете што следува

Одличен начин да стекнете бесплатни претплатници на YouTube е да ги возбудите вашите гледачи и да бидат зависни од содржината што ја создавате. Бидејќи, откако ќе им се допадне она што го гледаат, вашата работа ќе ги разговара сите, и тие ќе останат наоколу за повеќе. Паметна техника што повеќето етаблирани креатори на YouTube ја користат за да ја одржат својата публика вклучена во тоа е да се изгради исчекување за нивното следно видео.

Ново музичко видео, лансирање на нов производ, нова карактеристика на вашиот производ, нова услуга, па дури и изненадувачка соработка со позната starвезда! Што и да е, не заборавајте да ја намамите публиката со тоа што ќе дадете навестување за што ќе биде вашето следно видео. Ако ја извршувате вашата работа доволно добро, можете да бидете сигурни дека вашите лојални гледачи ќе бидат присутни да го гледаат следното видео со здив и да ви дадат бесплатни допаѓања на YouTube.

7. Креирајте листи за репродукција за да ги држите вашите гледачи закачени

Дали имате сет видеа што можат подобро да се организираат со плејлиста? Можеби нудите часови по сметководство и покривате по една тема во едно видео. Или, имате сет на вебинари? Што и да е, листите за репродукција ви овозможуваат да го направите најдоброто напред, покажувајќи им на гледачите дека има континуитет во вашата содржина. Создавајќи плејлиста, ги водите низ долгорочно патување и привлекувате желба на гледачот да се забавува.

Друга придобивка од плејлистите е тоа што го зголемуваат времето на гледање на вашиот канал. Видеата продолжуваат да се репродуцираат на режимот „AutoPlay“ во однапред дефиниран редослед. Ова е сосема слично со тоа како милениумската генерација има тенденција да се закачи за серијата на Нетфликс. Со плејлиста на YouTube, ќе можете да ги постигнете истите желби и резултати, давајќи му на вашиот канал многу причини да собере бесплатни допаѓања на YouTube.

8. Користете картички и крајни екрани за да промовирате други видеа

Крајните екрани и картички се моќни алатки што го прават повикот за акција повлијателен. Како што сугерира името, крајниот екран е слика што доаѓа на крајот од вашето видео што може да се искористи за да побара од вашите гледачи да се претплатат. Или, можете дури и да го користите за да ја промовирате вашата веб -страница или да ја насочите публиката кон следното видео. Ако сакате, можете да се вратите назад и да додадете крајни екрани на старите видеа што се веќе објавени на вашиот канал. Ова е одличен начин да заработите бесплатни претплатници на YouTube и да ги зголемите бесплатните допаѓања на YouTube.

За да додадете краен екран, едноставно одете во левото мени на Creator Studio и кликнете на Содржина. Изберете го видеото на кое сакате да го додадете крајниот екран. Кликнете на полето за крајниот екран што се појавува на десната страна од екранот. Потоа можете да изберете од четири различни елементи за претплата врз основа на вашите цели.

9. Не заборавајте да комуницирате со вашите гледачи

Добивањето бесплатни допаѓања на YouTube бара постојан напор од ваша страна. Не е лесно да се освојат нови гледачи со оглед на конкуренцијата што ја гледаме денес. Паметен начин да се справите со ова е да им дадете подеднакво внимание на вашите постоечки гледачи. Дозволете им да се чувствуваат ценето и ценето за тоа што ви помогнаа да бидете творецот каков што сте. Вклучете се со нив на вашите објави. Одговорете на нивните коментари. Запознајте што им се допаѓа или не на вашето видео.

Кога формирате такви значајни односи со вашата публика, тоа се преведува на долгорочна лојалност. Кога ги слушате нивните предлози и постапувате според нив, тие се чувствуваат слушнати и повеќе се поврзуваат со вашата содржина. Запомнете, среќните гледачи можат да донесат повеќе гледачи преку публицитет преку уста и споделување на вашата содржина со нивниот круг на пријатели.

10. Размислете за приколки за канали за да ги привлечете вашите гледачи

Сакате да ги известите вашите нови гледачи за што се работи за вашиот канал на YouTube на едноставен и брз начин? Внесете - приколки за канали. Ова се како трејлери за филмови што даваат прикриен врв во она што го правите и содржината што ја создавате за вашите гледачи. Можете да користите приколки за канали за да ги потенцирате придобивките од вашиот канал. Не заборавајте да ја одржувате должината помеѓу 25 и 30 секунди.

Трејлерот може да ја пренесе приказната на вашиот бренд, вашите амбиции и она што планирате да го постигнете преку каналот. Дали треба да биде инспиративно, смешно или емотивно наполнето? Што и да работи за вас и се согласува со вашата линија на работа. Направете го тоа влијателно, така што гледачите ќе можат лесно да се претворат во претплатници.

11. Креирајте приспособени сликички што привлекуваат око

Сликичка слика е преглед на слика која делува како капак на вашето видео. Тоа е првото нешто што гледачот би го погледнал кога ќе дојде на вашата страница. Сите знаеме, првите впечатоци се последните впечатоци. Значи, вложете ги сите ваши напори за да создадете сликичка која привлекува око, која не може да се ангажира. Честопати, сликичката на вашето видео станува одлучувачки фактор дали гледачот ќе избере да го пушти вашето видео или друго од резултатот од пребарувањето.

YouTube, исто така, создава стандардна сликичка за видеата со едноставно извлекување случајна слика од екранот од неа. Во повеќето случаи, ова не е доволно добро за да го доведе сообраќајот до вашето видео и да го поттикне гледачот да кликне. Предлагаме да ја креирате вашата сликичка. Нека биде 1280 x 720px како што препорачуваат упатствата на YouTube.
Про Совет: Насмеаното лице што гледа директно во камерата се чини дека работи речиси цело време за секој тип видео.

12. Поттикнете ги гледачите ако се претплатат на вашиот канал

Ние луѓето сакаме бесплатни работи. "Што е тоа за мене?" Ова понекогаш станува причина зошто можеме или не сме направиле нешто. Изненадувачки, ова функционира како шарм за зголемување на вашите прегледи на YouTube. Сакате да ги зголемите вашите бесплатни допаѓања на YouTube или повеќе луѓе да коментираат за вашата објава? Интелигентен начин е да се организира натпревар. Кажете им на вашите гледачи ако се претплатат на вашиот канал и коментираат за вашата објава, тие добиваат бесплатен производ. Или, потпишана копија од вашата книга или бесплатен пробен период на вашиот софтвер. Земете ја вежбата?

Кога воведувате награди за ангажирање со вашиот канал на YouTube, можете да видите привремено зголемување на бројот на претплатници, како и целокупниот ангажман. Откако ќе го привлечете нивното внимание, привлечете ги со постојана привлечна содржина, за да станат ваши гледачи доживотно.

13. Соработувајте со други творци за да ги зголемите бесплатните допаѓања на YouTube

Најверојатно има брендови на YouTube кои се во ист бизнис како и вие. Исто така, сосема е можно да имате слична публика. Зошто да не ги искористите меѓусебните гледачи со заеднички раце и да извлечете корист еден од друг? На пример, можете да побарате експерт од вашата област да направи интервју со вас на вашиот канал. Ова ќе помогне да ги доведете нивните обожаватели на вашиот канал и да ја зголемите вашата претплатничка база. Истовремено, вашите гледачи кои не беа свесни за експертот можат да се претплатат на нивниот канал, исто така, ако содржината им одекнува.

Соработката со влијателни луѓе за да привлечете повеќе јаболко за вашиот канал е веројатно најстариот трик во маркетинг книгата, но сепак никогаш не успева да ја искористи својата магија. Кога вашата публика гледа такви соработки, тоа може дополнително да предизвика повеќе препораки или идеи во нивните умови. Можеби ќе ги коментираат вашите објави и ќе ви кажат со кои други уметници би сакале да видат како соработувате.

14. Господар на оптимизација за YouTube

Пребарувачката оптимизација осигурува дека луѓето можат да ја видат вашата содржина кога ја бараат со користење на одредени клучни зборови. На пример, имате канал за готвење на YouTube. Создавате видео на сендвичи на скара. Како луѓето ќе го најдат тоа видео ако не го оптимизирате вашиот наслов, опис и не ги користите релевантните хаштагови? Алатките за оптимизација како што е Google Planner ви овозможуваат да ги знаете највисоките клучни зборови што луѓето ги користат за да најдат одредени информации.

YouTube SEO ве осигурува дека нема да снимите видео на тема што никој не ја бара. Или наслови што никој не може да ги најде. Ако не сте сигурни како да ги пронајдете вистинските клучни зборови користејќи алатки преку Интернет, проучете го каналот на вашиот конкурент и набудувајте кои клучни зборови делуваат. Можете исто така да користите YouTube Analytics за да видите кои клучни зборови ви даваат најдобри резултати.

15. Обидете се со YouTube Live

Видеата во живо станаа тренд што е тука за да остане. Се поголем број апликации како што се Инстаграм и Фејсбук ја добиваат оваа функција што им олеснува на брендовите да се качат. Од интересни сесии за прашања и одговори и веб -семинари до упатства за живеење и демонстрации на производи, има безброј работи што можете да ги истражите на YouTube во живо за да стекнете бесплатни претплатници на YouTube.

Нивоата на ангажман и свесноста за брендот што можете да ги изградите во сесија во живо остануваат неспоредливи. Без разлика дали е суровото и органското чувство на видеото во живо или неизвесноста и возбудата за тоа што ќе се случи, преносот во живо вреди да се проба. Пред да започнете со работа, не заборавајте да инвестирате во соодветна опрема и осветлување, за вашето видео да изгледа попрофесионално.

Завршувајќи

Се надеваме дека горенаведените совети ќе ви помогнат да го промовирате вашиот бренд на вашиот канал и да добиете бесплатни претплатници на YouTube. Запомнете, не постои единствен пристап за видео-маркетинг. Тоа е процес на учење-како-одиш каде постепено учиш што работи за тебе, а што не. Целта е да се создаде интересна содржина и постојано да се објавува за да се изгради лојална претплатничка база. Стринг видеа од ист сет во плејлиста за да се олесни континуитетот. Обрнете внимание на оптимизирање на насловот на вашето видео, опис и користете хаштагови што можат да привлечат повеќе луѓе кон вашата видео содржина.

Ако маркетингот на YouTube ви изгледа премногу поразителен и ви треба стручна помош, ние, во YTpals, сме на ваша услуга. Ги поседуваме алатките и експертизата за да добиете бесплатни допаѓања на YouTube со тоа што ќе ги зголемите вашите претплатници со користење на најдобрите оптимизација за решенија и техники докажани во индустријата.

Контактирајте со нас за сите ваши потреби за маркетинг на YouTube. Нашиот пријателски тим од експерти би бил среќен да научи за вашите деловни барања и да понуди прилагодени решенија што се најпогодни за вашите потреби.

Најнови блог постови

Топ 7 алатки за уредување видеа што треба да ги провери секој YouTube Influencer денес
18 Ноември 2022

Топ 7 алатки за уредување видеа што треба да ги провери секој YouTube Influencer денес

Можеби сте го слушнале ова порано, но важно е да ги имате вистинските алатки за работата. Без разлика дали сте почетник или професионалец, ви треба...

Како да знаете дали треба да ја користите функцијата „Направено за деца“ на YouTube?
14 Ноември 2022

Како да знаете дали треба да ја користите функцијата „Направено за деца“ на YouTube?

Функцијата „Создадено за деца“ на YouTube им овозможува на создавачите на содржини да одлучат дали нивната содржина се состои од видеа на YouTube погодни за деца. YouTube ја лансираше функцијата во...

Како да ги направите вашите претплатници на YouTube најголемата продажна сила?
7 Ноември 2022

Како да ги направите вашите претплатници на YouTube најголемата продажна сила?

YouTube е една од највисоко рангираните платформи за видео стриминг со околу 2 милијарди активни корисници секој месец. Со 1 милијарда часа гледани видеа на YouTube...

Користете ја формата за брза нарачка подолу

Сервис
Цена $
$ 30

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 60
$ 100
$ 200
$ 350
$ 600

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 13.50
$ 20
$ 25
$ 40
$ 70
$ 140
$ 270
$ 530
$ 790
$ 1050
$ 1550

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 20
$ 35
$ 50
$ 80

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 60
$ 180
$ 300
$ 450
$ 700

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 30
$ 50
$ 80
$ 130
$ 250

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување

Доверба од 500,000+ клиенти

Погледнете што велат нашите клиенти за YTPals

Што чекаш?

Придружете се на нашата мрежа од над 500,000 успешни сопственици на канали на YouTube кои добиваат бесплатни претплатници на YouTube за да помогнат во растот на нивниот канал на YouTube.

Добијте бесплатни претплатници сега!
en English
X
Некој во Купена
пред